Протест: Міносвіти обіцяє всім викладачам БДФЕУ роботу в ЧНУ (відео)

0
434
Загрузка...

250 студентів і викладачів БДФЕУ протестували під стінами Міністерства освіти і науки України проти рішення про приєднання їх вузу до Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

 

Це рішення було схвалене Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, який сам є випускником ЧНУ. Але не це, звісно, головне. Найбільше невдоволення серед нейтральних, незацікавлених представників громадськості викликало те, що в столиці раптово вирішили приєднати один вуз до іншого, не пояснивши нормально суспільству необхідність такого рішення, з відповідною аргументацією, і, що не менш важливо, не підготувавши грунт для спокійнішого сприйняття цього в самому БДФЕУ.

І лише після численних акцій протесту перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун в інтерв’ю освітньому порталу «Педагогічна преса» спробувала «зняти напругу», зазначивши, що всі студенти державної форми навчання в БДФЕУ будуть переведені на те ж держзамовлення в ЧНУ, а контрактників – відповідно, на контракт на тих же фінансових умовах, на яких вони вступили до Буковинського державного фінансово-економічного університету. Більше того, п. Інна навіть зауважила, що всім викладачам БДФЕУ буде запропонована робота в ЧНУ. Щоправда, можна звернути увагу і на те, що пані перший заступник міністра не стверджує ці речі, а акцентує увагу, що Міністерство робитиме все можливе для забезпечення перелічених вище гарантій для студентів і викладачів БДФЕУ. Тобто це можна сприйняти і як певні ознаки «написаного вилами по воді»…

Крім цього, виникає запитання: якщо всі студенти і викладачі будуть переведені з БДФЕУ в ЧНУ, то в чому полягає оптимізація? Чи мова лише про економію на різниці в зарплаті ректора і його заступників, яким, так розуміємо, будуть запропоновані менш оплачувані викладацькі посади в ЧНУ? Або, може, це робота на далеку перспективу?

Напевно, «немає диму без вогню» і в чутках про те, що насправді хтось задумав прихопити деякі непогані приміщення в центрі Чернівців, які можуть виявитися «зайвими» після приєднання БДФЕУ до ЧНУ.

І ще одне питання, на яке поки що немає відповіді – чи цю реорганізацію провели з дотриманням чинного законодавства, адже є заяви про те, що насправді були допущені порушення.

fakty.cv.ua

***

***

***

Гешко: Рішення про приєднання БДФЕУ до ЧНУ прийнято з порушеннями

***

БДФЕУ – протестували, протестували, а їх таки приєднали (+подробиці)

Проти приєднання БДФЕУ до ЧНУ вже є і петиція на сайті Президента України

Протест у Чернівцях: Фищук підтримав БДФЕУ, а Каспрук звернувся до Міносвіти

Яценюк вирішив приєднати БДФЕУ до ЧНУ: реакція, дебати, опитування

«Крах цієї влади почнеться саме з Чернівців», – депутат (відео)

Міська рада VII скликання прийняла Регламент, без «штанг» не обійшлось (відео)

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ