«Молитовне стояння» у Заставні викликало неоднозначну реакцію (відео)

0
371
Загрузка...

Як і прогнозували, церковне питання починає «виходити боком» – замість реального об’єднання всіх православних навколо новоствореної ПЦУ, на жаль, цей процес викликає і хвилю протестів, що межує із зовсім новим непотрібним протистоянням в середині України…

І серед перших «ластівок» на Буковині – не румуномовний Герцаївський район і не змішані україно-румунські (молдовські) Глибоцький, Сторожинецький, Новоселицький, Сокирянський, а «зовсім українська» Заставнівщина…

Це «молитовне стояння» викликало неоднозначну реакцію серед громадян. У публічній площині і засуджують, і підтримують, тобто реакція полярна. «Розділяй і володарюй»?..

Слава Богу, під час акції протесту вірян УПЦ МП (яких Верховна Рада змусила перейменуватися на РПЦ) у місті Заставна не зафіксували жодного порушення правопорядку.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління Нацполіції в Чернівецькій області. Зазначається, що співробітники поліції здійснили низку заходів задля охорони публічного порядку під час проведення молитовної ходи на Заставнівщині.

“Відповідно до поданої заявки представники релігійних громад мали намір провести біля будівлі Заставнівської райдержадміністрації “молитовне стояння”, з нагоди “круглого столу” за участю представників місцевих органів влади та релігійних громад з обговорення питання переходу релігійних громад до Православної церкви України”, – йдеться у повідомленні.

“Напередодні заходу поліцейські провели заходи превентивної комунікації з учасникам та організаторам релігійного зібрання, а також представниками громадськості, які не розділяють поглядів учасників зборів. Під час зустрічей поліцейські довели інформацію про дотримання чинного законодавства при проведенні масових заходів, недопущення порушення роботи державної установи. Громадянам наголошено на недопустимості конфліктів на релігійному ґрунті та передбачену законом відповідальність за порушення правопорядку”, – пише прес-служба.

Роботу правоохоронців, залучених до заходів публічного порядку, координував Ситуаційний центр ГУНП. Для своєчасної фіксації можливих порушень правопорядку створені групи документування. Вибухотехніки та кінологи ретельно обстежили маршрут молитовної ходи, прилеглі території, будівлю Заставнівської РДА, до якої прямували учасники заходу, – повідомляє zastavna.net.

Для усунення незручностей, що виникли під час ходи, поліцейські наряди забезпечили відведення транспорту та допомагали водіям обирати альтернативні маршрути руху.

Також правоохоронці здійснювали патрулювання вулиць міста та постійно проводили профілактичні бесіди з учасниками зібрання та іншими громадянами. За результатами заходу порушень публічного порядку не допущено.

***

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ