В Україні введено воєнний стан на 30 діб (скорегований Закон, роз’яснення)

0
311
Загрузка...

Верховна Рада ввечері 26.11.2018 р. таки проголосувала за введення в Україні воєнного стану. Щоправда, не на 60 діб, а на 30, і не по всій Україні, а лише в 10-ти областях.

Ось як голосували за законопроект Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” буковинські (або пов’язані з Буковиною) нардепи: ЗА – Вадим Денисенко (навчався в Чернівецькому національному університеті), Віктор Король, Марія Матіос, Богдан Онуфрик, Іван Рибак, Роман Романюк (народився на Буковині, навчиався в університеті у Києві, де і «осів»), Сергій Рудик (обраний у 198 одномандатному окрузі Черкаської області від партії ВО «Свобода»), Владислав Севрюков, Григорій Тіміш (БПП), Максим Бурбак, Михайло Гаврилюк (обраний у київському виборчому окрузі №95), Олександр Дроздик, Андрій Іванчук (навчався у ЧНУ, працював у Чернівцях), Микола Федорук (Народний фронт), Павло Кишкар (позафракційний, служив на офіцерських посадах у Чернівцях); ПРОТИ – Іван Мирний, Михайло Папієв (Опозиційний блок), ВІДСУТНЯ – Оксана Продан (БПП).

Чому воєнний стан не було запроваджено раніше, коли для цього були значно суттєвіші причини (і величезні жертви)? Які саме завдання в контексті захисту кордону та звільнення окупованих територій України влада не має виконати саме завдяки запровадженню воєнного стану? Чи є якийсь конкретний план дій? Депутати розуміють, що саме вони підтримали, які дії послідують, підтримуючи це рішення, задумувались, чи підтримують це їхні виборці (більшість). Може хтось з можновладців роз’яснити ці «нюанси»?

Одразу після цього рішення Верховна Рада проголосувала і за проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Скорегований текст ЗАКОНу  УКРАЇНИ
Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні”

Відповідно до пункту 31 частини першої статті 85 Конституції України, статті 5 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” Верховна Рада України  постановляє:

1 Затвердити Указ Президента України від 26 листопада 2018 року № 393 “Про введення воєнного стану в Україні” з таким застереженням:

воєнний стан вводиться в Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

2 У період дії воєнного стану, введеного зазначеним Указом Президента України, часткова мобілізація оголошується Президентом України у строки і в обсягах відповідно до загроз національній безпеці і обороні України.

3 Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Голова Верховної Ради України

Про введення воєнного стану в Україні

У зв’язку із черговим актом збройної агресії з боку Російської Федерації, що відбувся 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, що мав важкі наслідки, іншими агресивними діями Російської Федерації в Азовському та Чорному морях, наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил Російської Федерації, на тлі окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та частини Донецької та Луганської областей, небезпекою державному суверенітету та незалежності України, її територіальній цілісності, з метою створення умов для здійснення органами державної влади, військовим командуванням, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями наданих їм повноважень, необхідних для відсічі збройній агресії та забезпечення національної безпеки, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України “Про правовий режим воєнного стану”  постановляю:

1 Ввести в Україні воєнний стан із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року.

2 Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, командуванням видів Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з’єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України “Про правовий режим воєнного стану” заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

3 У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 – 34, 38, 39, 41 – 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”.

4 Кабінету Міністрів України:

1) ввести в дію план запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;

2) забезпечити постачання Збройним Силам України, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання покладених на них завдань в особливий період.

5 Державній службі України з надзвичайних ситуацій невідкладно разом з обласними державними адміністраціями, іншими державними органами, установами, підприємствами, організаціями всіх форм власності привести у готовність до виконання завдань за призначенням в особливий період із введенням ступеня ПОВНА ГОТОВНІСТЬ визначені об’єкти єдиної державної системи цивільного захисту, її функціональних та територіальних підсистем.

6 Обласним, Київській міській державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування утворити ради оборони та забезпечити сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.

7 Міністерству закордонних справ України забезпечити інформування в установленому порядку Генерального секретаря ООН та офіційних осіб іноземних держав про введення в Україні воєнного стану, про обмеження прав і свобод людини і громадянина, що є відхиленням від зобов’язань за Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, та про межу цих відхилень і причини прийняття такого рішення.

8 Цей Указ набирає чинності одночасно з набранням чинності Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні”.

Президент України, 26.11.2018 р.

Що означає запровадження воєнного стану? Багато чого…

***

***

***

***

***

***

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ