Рибак: І я, і Тіміш завжди намагалися піклуватися про збереження українських Карпат

0
151
Загрузка...

Буковинський нардеп Іван Рибак пояснив свою (та колеги по фракції БПП «Солідарність» Григорія Тіміша) позицію щодо законопроекту № 5495 «Щодо запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів», який, за його словами, містить і неприйнятні норми, що стане нищівним ударом для всіх лісогосподарських підприємств без винятку, у тому числі тих, що працюють на території Чернівецької області.

Іван Рибак публічно відреагував на публікації в деяких ЗМІ (які називають «бурбаківськими») інформації про ніби-то непідтримку цього законопроекту:

«МАНІПУЛЯЦІЯМ СТОП!

З подачі осіб, задіяних у незаконних вирубках та контрабанді лісу, деякі Буковинські ЗМІ намагаються маніпулювати інформацією, продукуючи фейкові повідомлення. У тому числі, щодо ніби-то нашої з Григорій Тіміш непідтримки Законопроекту “Щодо запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів”. Цим навмисно вводять в оману мешканців Буковини.

Деякі йдуть далі і проводять некоректні, неіснуючі в реаліях паралелі щодо проблеми “контрабанди”, котра незважаючи на нашу протидію, на жаль, і далі буяє.
У той же час, за наказом своїх власників, вони ні пари з вуст стосовно шкоди, яку завдадуть Буковині деякі норми цього Законопроекту. А предмет та матчастину треба знати перед тим, як сідати за клавіатуру.

І я, і Тіміш завжди намагалися піклуватися про збереження українських Карпат і неодноразово довели це своїми голосуваннями в Парламенті. Це зона нашої особливої відповідальності.
Нагадую, що за нашої ініціативи у Парламенті було зареєстровано низку законопроектів, основною ідеєю яких є ефективне природокористування, раціональне використання та відтворення лісів, забезпечення ефективної охорони навколишнього природного середовища. Ми докладаємо максимум зусиль для імплементації державної програми з розвитку гірських територій, спрямованої на розбудову сучасної інфраструктури, створення рекреаційних зон, розвиток бізнесу, залучення інвестора, що дасть змогу створити нові робочі місця для людей, котрі змушені вирубувати ліс, щоби прожити.

Також ми працювали над проектом Закону “Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів, щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді”, який був прийнятий Верховною Радою у 2015 році і сьогодні вже показав позитивні результати.

Для всіх наголошую, ми підтримуємо ідею Законопроекту №5495 щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів. В той же час, при його підготовці до другого читання, в прикінцеві положення було внесено норму щодо тимчасової, строком на 8 років з дня набрання чинності цим Законом, заборони вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту – деревини паливної (товарна позиція 4401 згідно з УКТЗЕД) (ДРОВА).

Ми переконані, що така норма стане нищівним ударом для всіх лісогосподарських підприємств без винятку. У тому числі тих, що працюють на території Чернівецької області. А це призведе до скорочення робочих місць, звільнення працівників, спровокує ненадходження валютної виручки в Україну. Це відіб’ється у бік зменшення на доходах місцевих бюджетів. І призведе, як наслідок, до банкрутства цих підприємств з подальшою “прихватизацією”.
Цього допустити ми не маємо права. Завелика розкіш при існуючому стані речей. І це чітка наша спільна позиція.

Тому вважаємо, що наше неголосування якраз і є підтримкою всієї лісової галузі України, недопущенням банкрутства лісогосподарських підприємств та їхнього подальшого привласнення замовниками подібних пасквілів у ЗМІ .

Шановні журналісти! Радив би вам перед тим, як публікувати недолугі, висмоктані з пальця звинувачення, читати уважно законопроекти та думати, на чий млин ви лиєте воду. Ми робимо все, щоб вирубки скорочувалися, щоб українська деревина йшла на переробку тут, а не на експорт кругляком, і разом з тим, ми не можемо дати знищити дилетантам і ділкам цілу галузь. І не дамо».

fakty.cv.ua

***

Парламент підсилив відповідальність за контрабанду лісу і т.п., але…

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ