Як буковинські нардепи голосували за відкриті списки на наступних виборах

0
105
Загрузка...

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні Виборчий кодекс України, який передбачає, зокрема, вибори за відкритими партійними списками та деякі інші зміни, порівняно з теперішніим виборчим законодавством.

Ось як голосували буковинські нардепи за цей законопроект.

БПП: ЗА – Віктор Король, Богдан Онуфрик, Оксана Продан, Іван Рибак, Владислав Севрюков, Григорій Тіміш; не голосував – Сергій Рудик; відсутня – Марія Матіос.

Народний фронт: ЗА – Максим Бурбак, Микола Федорук; не голосував – Михїайло Гаврилюк.

Опозиційний блок: ЗА – Михайло Папієв; відсутній – Іван Мирний.

Цим проектом, як зазначається на сайті ВР, передбачається створення єдиної уніфікованої правової основи для підготовки і проведення виборів в Україні відповідно до Конституції України та рекомендацій міжнародних організацій.

Проект Виборчого кодексу України складається з трьох книг “Загальна частина”, “Загальнонаціональні вибори” та “Місцеві вибори”. У Книзі Першій запропоновано визначити загальні засади проведення виборів, повноваження та форми діяльності виборчих комісій, порядок ведення Державного реєстру виборців, а також врегулювати питання підготовки і проведення голосування, підрахунку голосів виборців, оскарження порушень виборчого законодавства тощо. До Книги Другої віднесено питання організації і порядку проведення загальнонаціональних виборів – виборів Президента України та виборів народних депутатів України, особливості фінансування відповідних виборів, при цьому, питання організації та порядку проведення місцевих виборів (виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад; сільських, селищних, міських голів; сільських, селищних старост) пропонується врегулювати у Книзі Третій.

Проектом пропонується проводити вибори народних депутатів України на засадах пропорційної системи за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій. При цьому, у розподілі мандатів депутатів братимуть участь виборчі списки кандидатів, які за підсумками голосування на виборах депутатів набрали не менше чотирьох відсотків дійсних голосів виборців у загальнодержавному виборчому окрузі. При цьому пропонується застосувати виборчу систему, яка “дозволяє персоніфікувати голосування (“відкриті” списки кандидатів), що вимагає запровадження регіональних виборчих округів, і водночас зберегти стимули до підтримки загальноукраїнського характеру політичних партій, недопущення їх регіоналізації, що може нести загрозу подальшого поглиблення міжрегіональних конфліктів та дестабілізації ситуації у державі.

Аналогічну виборчу систему пропонується застосовувати також на виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних рад, а також міських рад тих міст, у яких кількість виборців перевищує 90 тис. осіб; до таких міст належать усі обласні центри, а також декілька інших міст обласного значення. На виборах міських голів таких міст пропонується застосувати виборчу систему абсолютної більшості, що “має на меті підвищити рівень суспільної довіри та політичний авторитет міських голів відповідних міст”.

Вибори депутатів сільської, селищної ради, міської ради (міста з кількістю виборців до 90 тис. осіб), районної в місті ради пропонується проводити за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах. В кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів. При цьому, вибори депутатів районної ради запропоновано проводити за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, межі яких збігаються з межами сіл, селищ (громад), міст, що входять до складу відповідного району. В кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

Водночас, вибори сільського, селищного, міського голови пропонується проводити в єдиному сільському, селищному, міському виборчому окрузі в межах території відповідної сільської, селищної, міської громади. Вибори сільського, селищного, міського (міста з кількістю виборців не більше 90 тис. осіб) голови запропоновано проводити за виборчою системою відносної більшості. Згідно Проекту вибори сільського, селищного старости проводитимуться за виборчою системою відносної більшості в межах території села, селища у складі об’єднаної громади.

У разі набрання чинності кодексом, запропоновано щоб закони “Про вибори Президента України”, “Про вибори народних депутатів України”, “Про місцеві вибори”, “Про Державний реєстр виборців”, “Про Центральну виборчу комісію” втратили чинність.

Проект Закону зареєстровано за №3112-1.

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ