У Чернівцях відтепер продаж і оренда комунального майна – через ProZorro

0
290
Загрузка...

Міській голова Чернівців Олексій Каспрук підписав  у Києві Декларацію про співпрацю Чернівецької міської ради з електронною системою ProZorro. Продажі.

Відтепер продаж і оренда комунального майна буде здійснюватись через прозорі електронні аукціони.

Чернівці стали восьмим містом, що переходить на електронніаукціони в ProZorro.Продажі. “Наше місто одне із перших підтримує та впроваджує усі сучасні інструменти, які дозволяють підвищити прозорість, забезпечити громадський контроль за ефективним використанням ресурсів та майна громади. Ми зацікавлені, щоб у процесах продажу та оренди комунального майна була широка поінформованість, висока конкурентність, що дозволить отримувати ринкові ціни. Вважаю, що надійний, зручний у користуванні інструмент – електронна система ProZorro.Продажі дозволить нам досягти цього результату”, – зазначив Чернівецький міський голова Олексій Каспрук.

Міський голова висловив намір продавати комунальне майно і право оренди прозоро, швидко і дорого, що дозволить  заробити більше коштів до міського бюджету, а отже й реалізувати більше корисних для  міста і чернівчан проектів та завдань. “Важливо, що технології системи ProZorro – це ще й запобіжник для можливих корупційних зловживань, а також гарний шанс для підвищення довіри бізнесу до місцевої влади. Маємо великі плани – готові, щоб на цій електронній платформі продавалося як майно комунальних підприємств міста, так і право оренди комунальних нежитлових приміщень, право на користування окремими елементами благоустрою для розміщення пересувних тимчасових споруд (для реалізації морозива, кави, квасу, води, баштанних культур), а також право на розміщення зовнішньої реклами. Також готові до проведення електронних земельних аукціонів онлайн і сподіваємося отримати в цих питаннях юридичну та технічну підтримку від команди проекту ProZorro.Продажі”, – зазначив Чернівецький міський голова.

Окрім міських та обласних рад за рік пілотної роботи до проекту ProZorro. Продажі приєдналися державні підприємства та комунальні компанії. Але в систему постійно додаються нові продавці і об’єкти. “Цього місяця Уряд офіційно затвердив “пілот” щодо продажу активів держпідприємств. А отже приєднатися до ProZorro.Продажі може будь-яке місто, область або комунальне підприємство. Фактично ми розробили та запустили прозорий механізм, який допомагає продавати комунальне майно вигідно, швидко та прозоро, а гроші, від таких угод йдуть до бюджетів громад. Ми вже продемонстрували успішні кейси, коли ціни на державні активи протягом аукціону зростають в рази”, – зазначив  керівник проекту Олексій Соболев.

Нагадаємо, що до проекту вже приєдналися  Міністерство інфраструктури України, Донецька військово-цивільна адміністрація, Маріупольська міська рада, Тернопільська міська рада, Вінницька міська рада, Львівська міська рада, Хмельницька міська рада, Полтавська обласна рада, а також державні та комунальні компанії: Укргазвидобування, Укренерго, Енергоатом, ПриватБанк, АеропортБориспіль, Нафтогаз, Укрпошта, Укравтодор, КП “Київськийметрополітен”, Автомобільні дороги України, Корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ, Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Запорізький титано-магнієвий комбінат, КПМА “Київ” (Жуляни), УКРНАФТА, НАК “Надра України” та інші.

Проект реалізується за фінансової підтримки GIZ, MATRA, PRISM та Western NIS EnterpriseFund (WNISEF) – першого в Україні та Молдові регіонального фонду прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснованого за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Інформацію надала прес-служба Чернівецької міської ради

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ