Сенсація від NASA: знайдено іншу сонячну систему з умовами для життя (відео)

0
215
Загрузка...

НАСА зробила сенсаційну заяву про про велике відкриття за межами Сонячної системи. Мова про іншу Сонячну систему з «землеподібними» планетами.

Знайдено 7 планет «земного типу», тобто кам’яні, а не газові. У нашій сонячній системі таких планет лише 4. Планети, яку крутяться навколо новознайденої зірки (меншої, ніж сонце), знаходяться у зоні ймовірної наявності умов для життя.

***

Про це у середу, 22 лютого, оголосила міжнародна дослідницька група. Ці “знахідки” , як повідомляє life.pravda.com.ua, обертаються навколо зірки TRAPPIST-1 в сузір’ї Водолія, яке знаходиться у 39,5 світлових роках від Сонця.

Вчені кажуть, що ще надто рано говорити, що там є життя. Це наступне велике питання, яким вони займуться.

Згідно з новим дослідженням, яке було опубліковано у журналі Nature, цілком можливо, що потаємні три планети мають “обмежені регіони” з водоймами.

Наступні три, які стоять за ними, на думку астрономів, можуть бути “населеними зонами”, бо там є умови для життя, а саме температура та водойми.

Сьома планета, ймовірно, є дуже холодною для рідкої води.

Перші планети за межами нашої Сонячної системи, відомі як екзопланети, були виявлені в середині 1990-х років. З тих пір було виявлено понад 3500 екзопланет.

Зазначається, що якщо у галактиці Чумацький Шлях є 200 мільярдів зірок , і кожна з них має принаймні одну планету, це мільярди можливостей для планет земного типу.

Це дослідження доповнює відкриття, як зробили голландські вчені на чолі з Мішелем Гіллоном у 2016 році, коли розгледіли у телескоп “Спітцер” перші три планети.  

До цього відкриття, астрономи мали одну сонячну систему з чотирма скелястими планетами для вивчення – Меркурій, Венера, Земля і Марс.

Тепер у нас є ще сім, які ми можемо детально вивчити. Це не протягом кількох десятиліть. Ми робимо це зараз“, – пообіцяв Гіллон.

Вчені сподіваються, що у найближчі кілька років нові телескопи дозволять зробити прорив у дослідженнях космосу. “Хаббл” и “Кеплер К-2” вже направили на вивчення системи TRAPPIST-1.

Транзитний телескоп Exoplanet Survey Satellite (TESS) запустять у цьому році, а космічний телескоп Джеймса Вебба обіцяють у наступному.

Гарна новина полягає в тому, що відкриття TRAPPIST-1 має величезний вплив на шанси виявлення планет земного розміру в іншому місці. Якщо є сім на орбіті поблизу Сонця, то цілком можна припустити, що там є багато ще таких і вчені їх не бачили“, – пише видання Вloomberg.

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ