Що цікавіше у ВР: лише 18 депутатів у залі чи зарплата суддям аж 240 тисяч?..

0
341
Загрузка...

На фоні відірваного рукава від піджака Сергія Лещенка та резонансного селфі Борислава Берези з повідомленням про те, що у п’ятницю трохи після обіду (на кінець робочого тижня) у залі парламенту залишилось було лише 18 депутатів, якось в тіні опинився прийнятий у першому читанні законопроект, відповідно до якого судді Конституційного суду України отримуватимуть зарплату не менше 240 тис. грн. в місяць!

 

Був зареєстрований і інший законопроект, в якому була передбачена мінімальна зарплата цим суддям у розмірі 90 мінімальних зарплат, тобто 288 тис. грн. Але ухвалили той законопроект, в якому суддям призначається зарплата у розмірі 75 мінімальних зарплат, тобто 240 тис. грн. Плюс доплати доплат за вислугу років на посаді судді Конституційного Суду; перебування на адміністративній посаді в Конституційному Суді; науковий ступінь. Уявляєте?! А щомісячне довічне грошове утримання цих суддів у відставці становить 80% від зарплати, тобто мінімум 192 тис. грн.! Ось так витончено знущаються «народні обранці» з громадян України, для яких Уряд «з барського плеча» з 1 січня 2017 р. підняв мінімальну зарплату до 3200 грн. (попутно «загнавши у кут» сотні тисяч представників малого і середнього бізнесу, але то «дрібнички» для Гройсмана і Ко).

Не так давно, нагадаємо, Голові правління державного «Укргазвидобування» Кабмін затвердив зарплату в розмірі 398 тис. грн. в місяць. Це теж мінімум, зрозуміло. Неймовірно, але факт.

І що? Довго, цікаво, ще залишилось чекати третього Майдану?.. Напевно, ще довго, принаймні, поки ЗМІ-прислужники олігархічного режиму залишають без уваги подібні голосування, як за зарплати суддям у розмірі min. 240 тис. грн., розказуючи у цей час про «супер важливі» для народу події – як «депутати-дикарі» рвали піджак Лещенку, як іншій депутат Олексій Гончаренко (файно політично «перефарбований») хуліганив під Посольством Німеччини у Києві і т. ін.

Про ці «інформаційні акценти» писала у Facebook депутат Ольга Червакова (яка, що цікаво, сама теж проголосувала за законопроект з такою «логічною» і «справедливою» суддівською зарплатою):

«Борислав Береза сьогодні виходив в ефір, обурювався тим, що інші депутати прогулюють. Ми з Рычкова Татьяна трохи зіпсували йому включення, але ще більше зіпсували собі настрій. Бо ще невідомо, що краще – коли депутати не ходять на роботу чи коли ходять. Ось поставдіївський пленарний тиждень.

Один напав на іншого за, начебто, брехню, відірвав рукав від піджака. Інший носився з тим піджаком по всіх телеефірах, і цей піджак став топ-новиною, наче це справді більш важливо, ніж призначення в цей же день суддям КС зарплатні в 400 тисяч гривень, хоча обіцяли, що з закону цю норму приберуть.

Треті нацьковують армію блокувати транспортне сполучення на Донбасі. АРМІЮ! Четверті кнопкодавлять за одіозні законопроекти типу спецконфіскації, які, в свою чергу, вносяться на голосування з порушенням регламенту по 5 разів на день.

Два дні витратили на дискусію, чи можна писати “NEIN” на берлінському мурі. Вирішили, що nein. Абсолютно всерйоз обговорюється законопроект про штрафи для депутатів-прогульників, переважна більшість яких – доларові мільйонери. При цьому жодного з тих, хто зчиняв бійки в сесійній залі, жодного разу не покарали за вже існуючими статтями Регламенту (відсторонення від дебатів, позбавлення права голосувати на засіданнях).

Журналісти щодня займаються арифметичними вправами, чи є коаліція, чи ні, наче її відсутність зобов’язує Президента розпустити парламент. Рух#Чесно з обуренням публікує фотографію порожньої зали, датовану 11:45 п’ятниці, хоча в цей час вже не відбувається голосувань, головуючий просто відповідно до бюрократичної процедури оголошує запити, що не вимагає фізичної присутності 226 нардепів. Фейсбук шле несамовиті прокльони, і одним реченням готовий описати, як навести лад в усьому Всесвіті.

Відчуття повного і безнадійного абсурда. Скрізь. Чи це просто п’ятниця…»

А ось як голосували буковинці за цей законопроект (№5336-1) із такою «скромною» суддівською зарплатою. За: Король В.М., Рибак І.П., Тіміш Г.І., Онуфрик Б.С., Рудик С.Я., Севрюков В.В. (всі – БПП), Бурбак М.Ю., Гаврилюк М.В., Федорук М.Т. («Народний фронт»); не голосували: Продан О.П. (БПП), Папієв М.М. (Опозиційний блок); відсутня: Матіос М.В. (БПП)…

Колишній голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв, як видно на фото Борислава Берези, став співавтором цього антирекорду – найменшої кількості депутатів в робочий час у парламенті. Хоча присутні є, якщо можна так сказати, «позитивними співавторами». На фото фігурують 12 нардепів. І ще 6 поза кадром. Тобто будь-хто з депутатів може сказати, що саме він (або вона) і був (була) у тій «позакадровій шістці»:)

fakty.cv.ua

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ