«Мінімалка» в розмірі 3200 грн. – далеко не єдине, чим влада чомусь «добиває» середній та дрібний бізнес. Тепер підприємці в очікуванні анонсованих перевірок. Причому якщо прийшли з перевіркою, а підприємець відсутній, його можуть оштрафувати на 320 тис. грн.!
Голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан наполягає на зниженні штрафів для підприємців.
«Штрафи для підприємців в 30-100 мінімальних зарплат – це політика терору щодо підприємців. Вона нагадує кінець 20-х років минулого століття, коли комуністи згорнули НЕП (нову економічну політику) і заборонили приватні виробництво, послуги та торгівлю», – зазначила народний депутат, голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан.
Якщо до підприємця прийшли з перевіркою коли він був відсутній, його можуть оштрафувати на 320 тис. грн. Фактично підприємця ставлять перед вибором: продай квартиру чи авто, щоб заплатити штраф, або домовляйся з чиновниками.
Такі дії влади знищують середній клас, унеможливлюють приватну ініціативу, зупиняють розвиток країни. Замість того, щоб дати можливість всім ініціативним людям займатися власною справою, створювати робочі місця та платити податки, їх заганяють в глухий кут і кажуть: ми не дамо вам працювати.
«Вільний підприємець за новими законодавчими нормами очевидно становить найбільшу небезпеку для держави. За те, що він недоплатив сімсот гривень, його хочуть карати штрафом в 320 тисяч гривень. Натомість за незаконну нафтову чи газову свердловину можна відкупитися штрафом в 510 грн. Про який розвиток економіки та держави може йти мова?», – підкреслила Оксана Продан.
Голова об’єднання «Фортеця» переконана, що розмір штрафів повинен бути адекватним порушенням і не може знищувати бажання працювати.
Нагадаємо, напередодні Нового року Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» закликало Уряд та Парламент не посилювати тиск на малих підприємців, оскільки це призведе до негативних наслідків в економіці.
Одночасно Оксана Продан запропонувала понад 100 поправок в проекти законів «під бюджет» з метою збереження та розвитку підприємництва та малого бізнесу в Україні.
Однак заклики та застереження тисяч людей були проігноровані, внаслідок чого протягом 4-5 тижнів було закрито понад 150 тис. підприємців, і процес закриття бізнесу триває.
Якщо висновків не буде зроблено, ситуація погіршуватиметься і країну очікує нова хвиля безробіття та збільшення отримувачів субсидій.
За цих умов члени «Фортеці», підприємці всієї країни, робитимуть все для захисту свого права на працю в Україні і право на достойне життя в рідній країні.
Всеукраїнське об’єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ» було створене організаторами Податкового майдану у 2010 році, об’єднує 63 громадських об’єднання підприємців та охоплює понад 100 000 підприємців зі всієї України. Основним завданням ГО «ФОРТЕЦЯ» є створення умов для ведення підприємництва в Україні, демонополізація економіки та забезпечення рівної конкуренції.
Контактна особа: Ігор Бабюк, (095)4646349
***
А ось і свіжі враження із середовища підприємців. Богдан Лукань на своїй сторінці у Facebook каже:
«Вчора сплатив всі податки по ПП і найманих працівниках, врахував всі необґрунтовані ризики, і зрозумів, що компанія не зможе так далі рухатись вперед!(((
А обіцяли все для малого і середнього бізнесу! Це такі податкові канікули,…
“Держава пішла у наступ!(((
За дорученням прем’єра, у Кабміні створено робочу групу під керівництвом профільного віце-прем’єра Павла Розенка, яка буде відслідковувати втілення отого славнозвісного рішення про 3200 грн. «мінімалки». Аналогічні спецгрупи мають створити в областях та містах України.
Також, за словами прем’єра, уряд буде приймати скарги від працівників на те, що їм недоплачують зарплати. «Нічого, якщо власник бізнесу трохи менше заробить грошей, трошки менше, а його працівники будуть отримувати значно більше», – зазначив Гройсман. Ніби й за народ дбають, але…
В українських умовах, скоріш за все, це означатиме, що тепер будь-якого підприємця можуть перевірити, наприклад, за «наводкою» конкурентів чи за погані стосунки з контролюючими органами.
При цьому перешкоджання перевірці чи допущена помилка автоматично призводять до непідйомного штрафу та, відповідно, закриття бізнесу!»
Це влада стимулює наступну революцію?.. Кажуть, ця, наступна, буде зовсім не схожою на попередні, а набагато радикальнішою і жорсткішою…
Коли наступний Майдан?!!