Конференція 2016: «PainControl – мистецтво контролювати біль

0
762
Загрузка...

Уперше у Чернівцях проведено науково-практичну конференцію для лікарів різних спеціальностей «PainControl – мистецтво контролювати біль».

Проблема гострих і хронічних больових синдромів вже давно вийшла за рамки якоїсь однієї спеціальності і в усьому світі розглядається з міждисциплінарної точки зору. Зважаючи на те, що на сьогоднішній день в Україні існує проблема неадекватного надання допомоги хворим, що страждають від гострих і хронічних больових синдромів, назріла необхідність створення міждисциплінарної програми для лікарів, яка б висвітлювала сучасні світові підходи до лікування даної патології.

Українською асоціацією з вивчення болю (УАВБ) була розроблена така програма. Вона отримала назву «PainControl – мистецтво контролювати біль», яка чітко відображає основну ідею заходу – навчитися 160520-med-konferentsia-Chernivtsiкраще розуміти біль і краще його контролювати.

Буковинський державний медичний університет, кафедра внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб, Українською асоціацією з вивчення болю  в  Мармуровій залі Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича зібрали медиків різних спеціальностей м.Чернівці та області.
Серед запрошених на конференцію 20.05.2016 р. були лікарі-неврологи, сімейні лікарі ортопеди-травматологи, анестезіологи, ревматологи, онкологи, нейрохірурги, акушер-гінекологи, педіатри та інші фахівці, чия професійна діяльність пов’язана з лікуванням больових синдромів.

Під час відкриття першої пленарної сесії професор Романенко Ігор Володимирович підкреслив той факт, що в Чернівцях великий потенціал щодо вивчення болю як мультидисциплінарний термін. Світова спільнота термін «Біль» починає вважати не як симптом, а як захворювання. Планується що в 2017 році буде розроблена Міжнародна класифікація хвороб МКХ-11 де буде ширше твердження «болю». Також під час першої пленарної сесії були представлені наступні доповіді:
«Пропедевтика болю» проф. Романенко Ігор Володимирович (м.Рубіжне, Луганський державний медичний університет);
«Ефективність та профіль безпеки протизапальної терапії у лікуванні хворих на остеоартроз» проф. Хухліна Оксана Святославівна (м.Чернівці, Буковинський державний медичний університет);
«Суглобовий біль» Романенко Володимир Ігорович (м.Київ, Національний медичний університет ім.О.Богомольця).
Модератором сесії №2 була професор Оксана Святославівна Хухліна, котра щиро привітала гостей міста із візитом на Буковину, побажала плідної праці та нових знань. Оксана Святославівна зазначила що незважаючи на різні політичні та інші події наука в Україні має бути об’єднаною, єдиною та неподільною – «Схід і Захід разом».
Під час пленарної сесії №2 були представлені наступні доповіді:
«Біль в нижній частині спини» проф. Романенко Ігор Володимирович (м.Рубіжне, Луганський державний медичний університет);
«Можливості застосування не стероїдних протизапальних засобів у комплексному лікуванні болю при поєднаній патології» доц. Воєвідка Оксана Степанівна (м.Чернівці, Буковинський державний медичний університет);
«Дисменорея: сучасний погляд на проблему» доц. Романенко
«Проблема болю при ревматоїдному артриті» ас.Бевз Олександр Анатолійович (м.Рубіжне, Луганський державний медичний університет).

Наприкінці всі учасники конференції отримали сертифікати учасника та організатори запевнили що в майбутньому на базі Буковинського державного медичного університету планується 2-х денна конференція із запрошенням міжнародних експертів із вивчення питань болю.

Інформацію fakty.cv.ua надав Віталій СМАНДИЧ

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО:

PAIN Control Chernivtsi 20.05.2016

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ