Газовики і «абонплату» ввели, і нардепа «культурно післали»…

3
523
Загрузка...

Резонансний «сюрприз» від газовиків у вигляді запровадження щомісячної абонплати (тобто необхідності платити, навіть якщо споживання – нуль…) активно обговорюється в народі.

 

З квітня 2016 р., нагадаємо, запроваджено абонплату, яку споживачі мають сплачувати, навіть якщо зовсім не користувались у поточному місяці газом… Як жартують деякі, незабаром треба буде платити газовикам навіть за вживання слова газ:)

Детальніше про нові правила (і абонплату) читайте нижче.

А ви що думаєте про цю «новинку»?

Ставлення до запровадження щомісячної абонплати за газ

Результати

Loading ... Loading ...

***

Бурбак – «Чернівцігаз збут»: хто кого…

Тим часом, набирає обертів конфлікт між чернівецьким нардепом, керівником фракції «Народний фронт» у парламенті Максимом Бурбаком та «Чернівцігаз збут». Якщо вони «народного обранця», висловлюючись умовно, «гарно післали», то на що сподіватися пересічним громадянам у спілкуванні або стосунках з газовиками?.. Ось що написав на своїй сторінці у Facebook Максим Бурбак:

«Оце отримав відписку від монополіста “Чернівцігаз збут”. Пишуть, що не моє “депутатське діло” відстоювати інтереси моїх виборців. Відповім так само мовою Закону: у ст. 6 ЗУ “Про статус народного депутата України” чітко встановлено, що ж саме є діяльністю народного депутата України у Верховній Раді України, а це, зокрема, депутатський запит або депутатське звернення до Президента України, органів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ та організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності у порядку, передбаченому цим Законом і законом про регламент Верховної Ради України.
У ч. 1 ст. 16 передбачено, що народний депутат має право на депутатське звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, керівників підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, об’єднань громадян з питань, пов’язаних з депутатською діяльністю, і брати участь у розгляді порушених ним питань.
Але головне не цитування законів у переписці, а вирішення питань людей, які звертаються за допомогою. Направив лист в Антимономопольний комітет».

fakty.cv.ua

Бурбак – «Чернівцігаз збут» 11.05.16

***

НОВІ ПРАВИЛА ОПЛАТИ ЗА ГАЗ

У квітні 2016 року для побутових споживачів газу набувають чинності нові правила розрахунків за газопостачання. Зміни пов’язані з введенням європейської моделі газового ринку в Україні. Щомісячний платіж за газ буде складатися з двох частин: перша буде змінною, і її розмір буде залежати від обсягу спожитого газу; друга частина буде фіксованою, це свого роду абонентська плата з боку споживача «за доступ до потужності» газопроводу.

За пропозицією голови НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва вперше прийнята концепція, по якій побутові споживачі газу платитимуть за послугу доставки газу щомісячно рівними сумами, незалежно від того, який обсяг газу використаний. «Абонентська плата за доступ до «розподільної трубі» буде від 17 до 29 гривень на місяць. Залежно від того, який у вас лічильник і які прилади: якщо тільки плита – 17 гривень, якщо котел – 29 гривень. Так, є недолік – в деякі моменти «газ не споживаю, а платити потрібно», але ж і систему (газорозподілу – Ред.) підтримувати в готовності необхідно постійно», – сказав Мирослав Боднар, заступник голови правління альянсу “New energy of Ukraine” і учасник робочої групи з розробки нормативної бази в газовій сфері.

Як оформити

За його словами, зараз оплата за транспортування газу закладена в кінцеву ціну газу для споживача, а після переходу на нову систему цієї складової вже не буде в рахунках, що виставляються компаніями-постачальниками. Тому з квітня споживачам потрібно буде платити за газ за двома договорами: за використаний газ за контрактом з компанією-постачальником; за доставку газу за контрактом з газорозподільною компанією (облгазом) – тобто за доступ до потужності газопроводу.

Експерт сказав, що розмір плати «за доступ до потужності» розрахований таким чином, щоб кожен облгаз отримував за послугу транспортування ту ж суму, яку отримує і при нинішній системі. Перехід на нові правила стимулює конкуренцію, адже таким чином виключається вплив облгазу на самостійний вибір споживачем постачальника газу.

«Взаємовідносини на ринку спрощуються, немає тристоронніх договорів (облгаз-постачальник-споживач). Є один «вічний» договір між споживачем і распредкомпаніею. Вдається взагалі піти від письмової його форми: умови формує НКРЕКП, компанія оприлюднить на сайті, а споживач – погоджується або просить відключити його від газу … А далі споживач може вільно вибирати постачальника газу та підписувати з ним окремий договір, облгаз на це вплинути не може», – зазначив Мирослав Боднар.

Ще два плюси

Крім того, на думку експерта, впроваджувана система дозволить вирішити проблему неплатежів облгазів перед НАК “Нафтогаз України” за виробничо-технологічні втрати (ВТВ).

«Зараз графік надходження грошей в распредкомпаніі пов’язаний з графіком споживання газу в країні – і він нагадує параболу-сідло. Що виходить? У літній період мінімальне споживання газу і грошей від оплати за нього не вистачає навіть на зарплати, а в цей же час необхідні кошти на ремонти! Облгази змушені переходити на чотириденний робочий тиждень, оплачувати ВТВ ні з чого … Нова система забезпечить надходження рівним графіком, вирішить проблему боргів за ВТВ», – вважає Мирослав Боднар.

Експерт вважає, що впровадження нової системи дозволить також вирішити проблему необґрунтовано зарезервованих потужностей в газовій системі.

«Нерідко такі ситуації: є газорозподільний пункт (ГРП) пропускною здатністю 100 куб. м/год, до нього підключена невелика багатоповерхівка і все, вільної потужності нібито немає. Якщо розібратися, то виявляється, що в квартирах тільки плити, але лічильники встановлені не G1,6 (пропускна здатність – 1,6 куб. м/год), а G6 (пропускна здатність – 6 куб.м/год). Чому? Свого часу на складі інших не було … Тобто, споживач резервує в системі потужність багаторазово вище необхідної. Те ж стосується старих великих підприємств», – зазначив він.

Зараз проблема в тому, що споживачі відмовляються переходити на меншу потужність, навіть якщо вона їм об’єктивно не потрібна. «Але коли постане питання – платити більше, або менше, то споживачі вже задумаються. Якщо людина напише заяву в облгаз про заміну лічильника на меншої потужності, то распредкомпанія зробить це за свій рахунок і з задоволенням, тому що у неї вивільниться потужність, а майбутні експлуатаційні витрати зменшаться у всіх », – сказав експерт. За його даними, нова система відповідає європейському досвіду і побудована за тією ж моделлю, яка діє в Австрії.

104.ua

***

Загрузка...

3 КОМЕНТАРІ

    • Ті питання, які я маю (за своїми припущеннями або публічною інформацією, яка мені відома), не стосується конкретної теми інформації цієї. А абонплата за газ – це злочинно, на мою думку, загалом… По суті. Чи причетний до цього Фірташ – не в курсі. Якщо причетний – тоді і йомц ці претензії. Але відповідальність на владі. До неї і апелюю.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ