У центрі Чернівців готуються відкрити пам’ятник першому бургомістру

1
684
Загрузка...

Майданчик для облаштування скверу, де буде встановлено пам’ятник першому бургомістру самоврядних Чернівців – Якобу фон Петровичу, розпочали готувати на розі вулиць Руської та вул. Петровича (колишня вул. Ломоносова).

Виготовленням пам’ятника та його встановленням займається обласне вірменське національно-культурному товариству «Аревік». Фінансують роботи національне-культурне товариство, благодійники, небайдужі чернівчани. Пам’ятник встановлюють з нагоди 200-річчя з дня народження Якоба фон Петровича, який доклав багато зусиль для перетворення Чернівців з провінційного містечка у торговий та промисловий центр.

«Тепер настав час виконати ще один задум, втіленню якого завадила Перша світова війна – встановити пам’ятник людині, яка своїми добрими справами, відданою роботою на благо громади увійшла в історію нашого міста . Це буде ще одна наша муніципальна історична локація, цікава для туристів і важлива для чернівчан», – зазначив міський голова Олексій Каспрук.

Орієнтовна дата відкриття пам’ятника – 20 липня.

Якоб_фон_Петрович1
Якоб фон Петрович

Біографічна довідка:

Якоб фон Петрович народився 24 липня 1815 р. в селі Боссанче Сучавського повіту в сім’ї вірменського землевласника.

Початкову освіту здобув частково вдома, а частково у народній школі м. Сучава.

У 1832 році закінчив Чернівецький ліцей.

Після одруження з Антонією фон Мікулі, дівчиною з відомої тоді в Буковині сім’ї, Якоб переїхав до села Веренчанка Заставнівського повіту і за короткий час зробив там свій маєток прибутковим.

У 1864 році Якоб фон Петрович обирається до громадської ради, 13 жовтня цього ж року стає першим бургомістром (тоді називали – бургомайстер) Чернівців – самоврядної крайової столиці Буковини.

На період його керування припадає побудова Чернівецького залізничного вокзалу (1865-1866) і відкриття залізничного сполучення Львів-Чернівці.

У 1868 році Якобу фон Петровичу цісарем був пожалуваний Орден Залізної корони 3-го ступеня за його видатні заслуги перед державою.

Помер Якоб рицар фон Петрович у Чернівцях 1 листопада 1868 року.

Похований перший бургомістр самоврядних Чернівців на Руському цвинтарі поряд з іншими видатними діячами старих Чернівців.

fakty.cv.ua

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ