Ціна розкриття справи про побиття Жижияна – посада начальника обласної міліції?

0
955
Загрузка...

Чи причетний новий керівник буковинської міліції Сергій Пілігрім до нападу на громадського діяча Ігоря Жижияна (який був серед організаторів пікету проти «донецького призначення»), великою мірою, покажуть результати розслідування цієї справи.

 

Якщо справу «замнуть», тоді, зрозуміло, припущення, що Пілігрім міг бути серед замовників, можна буде вважати доволі ймовірними. Якщо ж під керівництвом нового начальника буковинська міліція таки знайде справжніх нападників на Жижияна, тоді підозри щодо Пілігріма-замовника стануть недоречними.

Як відомо, у перші дні після нападу «крайнім» ледь не зробили водія «Мерседеса» Степана, який нібито напав на Жижияна за те, що той його «підрізав». п. Степана взяли у п’ятницю, протримали добу і в суботу відпустили. Ця версія «розсипалась», коли самі активісти-побратими Жижияна показали відео з камер спостереження, на якому видно, що ніякого «підрізання» не було. У понеділок п. Степан з’явився, як і просили, з адвокатом, але в міліції його вже не чекали. Зрозуміло, що «повісити на нього» цю справу вже стало неможливо, тому сенсу пробувати «розкручувати» п. Степана далі вже не було.

Натомість сталась інша дивна річ – чомусь змінили слідчого, який вів справу про побиття Жижияна. Знавці кажуть, що таке відбувається частіше тоді, коли треба, як кажуть, справу «зам’яти».

Якщо врахувати, що ще тиждень назад, як зазначено на 0372.ua, начальник обласного УБОЗу Микола Нємцов повідомив, що «за допомогою камер відеоспостереження у Чернівцях встановлений автомобіль Опель червоного кольору, на якому, за словами свідка, злочинці втекли у напрямку вул. Достоєвського», то «затишшя» у справі виглядає дивним. Утім, можливо, найближчим часом міліція доповість суспільству про вже розкриту справу щодо нападу на Жижияна…

Сам постраждалий Ігор Жижиян наразі ще перебуває в лікарні і, як зізнався fakty.cv.ua, стежить і за «своєю» справою, і за іншими, якими він займається в якості громадського діяча і активного борця проти корупції та контрабанди: «Я ще в лікарні, в нейрохірургії. Шви зняли. Синці поступово відходять. До слова, дивно, що слідчі не зробили жодних дій, аби отримати відповідні висновки судмедекспертизи, адже тіло у мене було все в гематомах. Але ми самі подбали про судмедекспертизу. Проте такі дії слідчих теж свідчать про те, що справу можуть «заминати», що міліція не дуже зацікавлена у розкритті злочину. Думаю, і начальник УБОЗу Микола Нємцов відіграє важливу роль у цій справі, тобто може або посприяти розкриттю, або навпаки».

Яким же може бути інтерес Нємцова? За наявною інформацією, УБОЗ будуть ліквідовувати, тобто «на носі» реорганізація, внаслідок якої багато хто може залишитися без посад. Кажуть, п. Нємцов претендує на посаду заступника начальника УМВС України у Чернівецькій області. І, за неофіційними даними, це кадрове рішення вже пробували вирішити у столиці, але поки що безрезультатно. Аналогічно, знову ж таки за неофіційними даними, не вдалося п. Нємцову знайти спільну мову щодо цієї посади і з новим керівником буковинської міліції. Отже зараз «головний убозівець» може, певною мірою, використати «справу Жижияну» в своїх інтересах.

А що ж Пілігрім? У нього часу на розкриття цієї справи залишається не так вже й багато. Як стало відомо, якщо найближчим часом не буде конкретних результатів по справі по напад на Жижияна, громадські діячі відновлять боротьбу проти призначення донеччанина на посаду начальника буковинської міліції. Тобто почнуться нові відповідні пікети, які цілком можуть стати приводом для звільнення Пілігріма. Адже в столиці, подейкують, добре розуміли, що на Буковині донецького начальника, швидше за все, можуть «прийняти в штики», але все ж пішли на цей кадровий крок, у т.ч., напевно, аби побачити, наскільки сильними на Буковині є позиції «громадських люстраторів».

А Нємцов… Якщо справу про напад на Жижияна не розкриють, підуть нові пікети проти  Пілігріма і останнього звільнять, теперішній керівник обласного УБОЗу матиме можливість згодом спробувати вирішити питання щодо заступника вже з іншим начальником обласної міліції або, можливо, навіть претендувати теоретично на посаду начальника. А якщо справу розкриють і нових пікетів не буде, то п. Нємцов може «заробити бали» у Пілігріма за те, що посприяв припиненню «пікетної боротьби» проти нього (як відомо, УБОЗ, маючи досьє на багатьох, нерідко допомагає «переконувати» активістів не виходити на подібні пікети, і, до слова, вийти на згаданий пікет проти Пілігріма буквально за ніч теж «передумали», за оцінкою організаторів, мінімум десятки потенційних учасників…).

Отже, чекаємо новин по справі про напад на Жижияна, яка є своєрідним лакмусовим папірцем для нового «головного міліціонера Буковини» Сергія Пілігріма.

Крім цього, за даними поінформованих джерел, у рамках неофіційної боротьби між командами Порошенка і Яценюка, на Буковині очікуються найближчим часом «резонансні арешти» та інші «гучні справи», які також мають допомогти Пілігріму втриматися на посаді. Можливо…

fakty.cv.ua

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ