10 прагматичних причин піти в армію по мобілізації

4
2639
Загрузка...

У рамках інформаційного протистояння проти кремлівської пропаганди, яка, зокрема, спрямована і на зрив мобілізації в Україні, вітчизняні «бійці інформаційного фронту» пояснили потенційним мобілізованим, чому не варто «відкосити від армії» з прагматичної точки зору.

 

Отож, ось ці прагматичні аргументи, які fakty.cv.ua від імені «інформаційного фронту» підказав учасник АТО – знаний фотограф і журналіст Сашко Ткачук.

Ми не будемо говорити про патріотизм, обов’язок і честь – ви і так все це знаєте. Розглянемо мобілізацію з іншого боку – практичної. Ось чому вигідно піти служити в армію.
1 Гроші
Ціни ростуть щодня, інфляція бере своє. Навіть якщо МФВ дасть нам кредити, ситуація в економіці не сильно покращиться. Додатковий дохід – це найкраще, що можна знайти під час кризи.
Зарплата рядового бійця, призваного по мобілізації, зараз становить близько 3000 грн. Ще 3000 – це «бойові» (а з лютого, згідно з Указом Президента, «бойові» становлять 1000 грн. в день). При цьому зарплата по місцю роботи зберігається в повному обсязі. У країні найглибша фінансова криза – подумай, чи будуть ці 6000 грн. (або й більше) зайвими для твоєї родини? Чи є у тебе інша можливість збільшити свій дохід на таку суму? До речі…

 

2 Збереження свого робочого місця
Масові звільнення вже почалися. Підприємства згортають виробництво, масово скорочують співробітників, «ріжуть» зарплати або переходять на неповний робочий день.
За законом роботодавець не має право звільнити людину, призваного по мобілізації. Найкращий спосіб не потрапити під скорочення – піти в армію. Коли ти повернешся після війни, у тебе буде робота. А що будуть робити ті, хто виїхав за кордон, щоб сховатися від мобілізації 2015? Будуть шукати роботу.
3 Кар’єра в силових структурах
Співробітники МВС і СБУ ніколи не жили за межею бідності. Якщо реформи пройдуть – у силовиків будуть високі зарплати. Якщо реформ не буде – вони і далі будуть брати великі хабарі. У будь-якому разі, кар’єра в органах правопорядку – хороший вибір для країни, в якій 67% ВВП – це державні витрати.
У будь-якому випадку силові відомства будуть оновлюватися і масово набирати нові кадри. Як ти думаєш, кому вони віддадуть перевагу – ветерану АТО, покликаному по мобілізації, або тому, хто «відкосив» від армії?

4 Чоловіча спеціальність і кар’єра у ЗСУ або за кордоном
Якщо ти потрапиш під 4 хвилю мобілізації, у тебе з’явиться військова спеціальність. Війна рано чи пізно закінчиться. Незалежно від результату, в країні різко зросте рівень безробіття. Саме час стати контрактником. Зарплата в ЗСУ після війни точно не буде мінімальною. Додай до цього непоганий соцпакет – велику оплачувану відпустку, лікування в госпіталі, ранній вихід на пенсію, форма, харчування, постійне зростання зарплати (звання, вислуга). Серйозно подумай над цим варіантом.
Не віриш в соціальну захищеність українського солдата? Зарплата новобранця в іноземному легіоні Франції – від 1000 євро. З бойовими і відрядними – вже близько 3000. Ще є приватні військові компанії, різні миротворчі сили, список нескінченний. І всім їм потрібні солдати з досвідом бойових дій.

 

5 Корисні зв’язки
А ти знаєш, що в багатьох розвинених країнах, в яких існує призовна армія, немає відбою від охочих служити? У Швейцарії банкіри з радістю щороку вирушають на службу по призову (там служать по місяцю щороку протягом тривалого періоду). Те ж саме у Фінляндії – там над тими, хто «відкосив», сміються. Чому так?
В армії, особливо під час проведення мобілізації, стираються соціальні відмінності. У твоєму взводі може виявитися працівник банку, менеджер великої компанії, державний чиновник, так, хто завгодно. І всі вони вже через місяць будуть твоїми кращими друзями. А хто знає, ким стануть твої бойові товариші через рік або два? Може, саме вони займуть високі посади в тому ж МВС і СБУ.

 

6 Високий соціальний статус
Вже зараз у суспільстві склалося шанобливе ставлення до ветеранів АТО. Надалі статус учасників війни буде тільки рости. Ще б пак – вони пішли воювати за свою Батьківщину, з честю виконали свій обов’язок, не побоялися … І у них є багато сильних, рішучих друзів, готових прийти на допомогу, якщо що.
Вже зараз у багатьох областях України фраза «я воював» допомагає відкривати двері і вирішувати деякі питання. А фраза «я був в донецькому аеропорту» взагалі творить дива. За першими трьома хвилями мобілізації призвали десь 70 000 чоловік, 4 хвиля мобілізації призове до армії ще 62 000. І це ще не кінець – наступні хвилі можуть пройти навесні і влітку. Через рік-два виявиться, що всі твої друзі і знайомі служили. А що ти скажеш їм?

7 Слава і висока популярність
Люди «зі шкіри геть лізуть», щоб стати популярними, хоч чимось виділитися із загальної маси. Строчать пости в соцмережах, намагаються стати співаками, акторами, танцюристами. У «розкрутку» вкладаються серйозні гроші.
А Валера Ананьєв нічого такого не робив. Він просто захищав свою країну від окупантів і розповідав про фронтові будні. Це дозволило йому стати найпопулярнішим українським блогером, отримати десятки тисяч передплатників у Фейсбуці, потрапити на ТБ і в усі стрічки новин. Гламурні зірочки естради, наші співаки і танцюристи рвуть на собі волосся, коли дізнаюся, скільки у Валери прихильниць у всіх областях України.

 

8 Навіть якщо ти – пацифіст або твоя релігія не дозволяє стріляти в людей, не поспішай нести хабар у військкомат
Найпростіший, дешевий, законний і навіть патріотичний спосіб не потрапити на фронт – це влаштуватися на роботу на оборонне підприємство. Танкові, авіаційні та інші військові заводи відчувають гостру нестачу кадрів, хоча їх робітників не призивають по мобілізації 2015.
Так, зарплата на таких підприємствах не дуже висока, незважаючи на важку роботу в три зміни. Але ти порахуй, у скільки тобі обійдеться «закосити» від мобілізації. Додай цю суму до низької зарплати на військовому заводі і задумайся.
9 Ухилятися від мобілізації – економічно не вигідно
Думаєш, що якщо заніс воєнкому або лікарю, то твої проблеми вирішені? Як би не так – корумпованих комісарів і лікарів судять і садять у в’язницю, нехай повільно, але впевнено. Зараз триває вже 4 хвиля мобілізації, але вона не буде останньою. Тому один раз відкупитися навряд чи вийде.
Реальна вартість «відмазки» – близько 1000 $ в місяць. Не віриш? А ти сам порахуй – візьми суму хабарів, які вже дав, додай до неї ті «хабарі», які ще належить віднести, приплюсуй суму своїх втрачених доходів, витрати на поїздку в іншу країну, щоб сховатися. І не забудь про моральні втрати. Що ти потім скажеш своїм дітям, родичам, друзям, колегам, невже будеш гордитися своїм вибором?

10 Залишатися в тилу теж небезпечно
Порівняй втрати на фронті з кількістю жертв ДТП, вбивств, нещасних випадків. Порахуй, скільки терактів рашісти вже зробили і скільки ще здійснять. Так, поки що не було нічого такого серйозного, так, подумаєш, кілька десятків вибухів. Але все ще, не дай Боже, може бути попереду. Якщо ми не дамо відсіч на фронті, кількість жертв в тилу буде тільки збільшуватися.
Залишаючись в тилу, ти не дуже сильно збільшуєш свої шанси зберегти життя і здоров’я. Тим більше, що війна може докотитися і до твого будинку.
Як кажуть, якщо ти не підеш на війну – війна може сама прийти до тебе…

Загрузка...

4 КОМЕНТАРІ

  • Це Ви кому? І чому “зря”?
   Це звичайна практика – заохочувати до армії. Просто в мирний час вона трохи інакше сприймається, ніж тепер…
   а взагалі найкраще – щоби кровопролиття зупинилось вже і негайно! І щоби вже нікого нікуди не треба було мобілізовувати…
   А, і спілкування від свого імені краще сприймається;)

 1. Не пишите больше подобного бреда. За 6 ты с. Грн. Отдать свою жизнь ради олигархов.. За сохранение рабочего места потерять любимую семью, детей.. а фраза я воевал…но притом у человека нет ног…Тот кто сдирал эту статью дебыл…

  • Артем, у кожного є право на свою думку. Як і у держави є право на свої методи пропаганди. У даному разі це спроба якось вплинути позитивно на мобілізаційний процес. Вас це не переконало. Когось, напевно, переконало. Принаймні, все-таки багато хто йде служити. І, думаю, ці патріоти не думають, що віддають життя за олігархів, а йдуть захищати Батьківщину.
   Так, є багато питань навколо АТО (чи то війни), і багато запитань до багатьох рішень керівництва армії та держави.
   Але “маємо те, що маємо”…
   Не знаю хто як – особисто я дуже хочу, аби у нас був МИР!
   А повертаючись до матеріалу… Ваше право писати про “інший бік медалі”. Єдине, що при цьому треба дотримуватися коректності. І нікого не називати некоректними словами, бо, зазвичай, як там кажуть: “хто обзивається, той сам так називається”:)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ