На Буковині масово тікають від мобілізації за кордон

1
1139
фото з сайту www.oda.cv.ua
Загрузка...

Про це та інше на прес-конференції повідомив обласний військовий комісар Віталій Чурай.

– Уже готуємося до проведення чергової хвилі мобілізації, яку анонсувало керівництво Міністерства оборони, від 20 січня. Отримали наказ від вищого командування. Що стосується комплектації військових частин, то маємо призвати приблизно 1400 чоловіків. Наразі триває попередній відбір військовозобов’язаних, тобто комісаріати викликають чоловіків для проходження медичної комісії та з’ясування обставин, чи можуть вони бути призвані по мобілізації, – зазначив військовий комісар.

Навчати мобілізованих будуть не менше 25 діб, а по всій території України заново будуть створювати військові частини. У тому числі і на Буковині передбачається створення мотострілкового полку.

Однією із основних проблем було названо ухиляння від військової служби. Військовий комісар повідомив, що військкомат готовий йти на поступки місцевим громадам у питанні мобілізації:

– Ми пропонуємо сільським головам, якщо є завдання призову когось із села, нехай сама громада визначить, кого саме призвати. Тоді відповідальність буде спільною. Бо зараз вже є інформація, що у деяких селах замовляються автобуси, щоб під 20 число чоловіки виїхали за межі країни.

Також пан Чурай зазначив, що на Буковині є цілі села, де усі чоловіки призовного віку не підлягають службі у війську за станом здоров’я.

Паралельно із мобілізацією буде відбуватися призов на строкову військову службу, однак за дорученням Верховного Головнокомандуючого Президента України Петра Порошенка, Міністра оборони, начальника Генерального Штабу строковики в жодному разі не братимуть участі в АТО. Таким, як і раніше, залишиться призовний вік:

– Зараз є чинною норма закону, згідно із якою призовний вік становить 18-25 років. Керівництво держави анонсувало про зміну призовного віку, але наразі уточнень щодо цього немає, – повідомив В. Чурай.

fakty.cv.ua

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ