Порошенко обговорив з чернівчанином угоду про вільну торгівлю з Ізраїлем

0
301
Загрузка...

Президент України Петро Порошенко у рамках офіційного візиту до Ізраїлю зустрівся і обговорив ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між цими країнами зі спікером Кнесету (парламенту) Юлієм Едельштейном, який народився і виріс у Чернівцях, і навіть був засуджений у 1984 р. в тодішній УРСР нібито «за зберігання і вживання наркотиків»…

На те, що спікер Кнесету Юлій Едельштейн є колишнім чернівчанином, в контексті згаданої зустрічі, звернув увагу екс-депутат Чернівецької міської ради, директор ЧОБФ “Хесед-Шушана” і голова Чернівецької міської благодійної єврейської громади “Мір’ям” Ілля Хочь.

***

***

Йоель (Юлій Юрійович) Едельштейн взагалі має дуже цікаву біографію.

Народився 5.08.1958 р. у Чернівцях (тоді – УРСР у складі СРСР). Ізраїльський політик українського походження, спікер Кнесету з 2013. Член партії «Лікуд».

Був активістом викладання івриту. У вересні 1984 за свою сіоністську діяльність і викладання івриту заарештований органами КДБ. У грудні того ж року Едельштейн засуджений «за зберігання і вживання наркотиків» і засуджений до 3 років тюремного ув’язнення. Едельштейн відбував термін ув’язнення у Бурятії, де був сильно травмований при виконанні важкої роботи. Після лікування в лікарнях Бурятії і Новосибірська відбував подальше ув’язнення в колонії у Новосибірській області. У 1987 звільнений і йому було дозволено репатріюватись до Ізраїлю.

Входив до Національно-релігійної партії «МАФДАЛ». З 1988 року він був одним з творців Сіоністського форуму, а з 1989 року по 1995 рік обіймав посаду віце-президента Сіоністського форуму. Він також був радником з абсорбції лідера партії «Лікуд» Біньяміна Нетаньяху.

Член Кнесету з 1996. З 1996 по 1999 він був міністром абсорбції у першому уряді Нетаньяху, з 2001 по 2003 — заступник міністра абсорбції в першому уряді Шарона. З 2009 по 2013 працював міністр інформації та діаспори міністром інформації та справ діаспори у другому уряді Нетаньягу. З 2013 р. спікер Кнесету.

Овдовів, є батьком двох дітей. Живе у селищі Неве-Даніель.

(дані uk.wikipedia.org)

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ