Наливайченко розповів, як відновить мир, що буде з мультигромадянством… (відео)

0
504
Валентин Наливайченко (Чернівці, готель «Буковина», прес-конференція 17.10.2018 р.
Загрузка...

Лідер Громадсько-політичного руху «Справедливість» Валентин Наливайченко у Чернівцях представив свій план відновлення миру, а також розповів про інші важливі для держави речі, які він (з однодумцями) збирається реалізувати, якщо українці довірять йому пост Президента України.

Йшлося на прес-конференції у Чернівцях 17.10.2018  р. (готель «Буковина») і про деякі речі, які Наливайченко зі своїми соратниками вже зробили і роблять. Правда, про це доповнювали його колеги, бо сам Валентин Олександрович доволі скромна людина і, можливо, не хотів, аби сприймали, що він хоче похвалитися чимось.

Основну увагу було приділено саме представленому плану відновлення миру в Україні. Валентин Наливайченко акцентував увагу на тому, що важливе місце у цьому плані займає стратегія деокупації Криму та непідконтрольної нині українській владі частини Донецької і Луганської областей, та співпраця в цьому напрямку з міжнародними партнерами.

Базис плану складають три фундаментальні засади:

1) Перелік першочергових гуманітарних дій

Першочергові гуманітарні дії — це звільнення усіх політв’язнів та заручників, розшук зниклих безвісти, ідентифікація та повернення тіл усіх загиблих.

Звільнення політв’язнів і заручників є головною передумовою для того, щоб розпочати співпрацю з міжнародними партнерами.

2) Концепція міжнародної угоди з відновлення миру та деокупації

Міжнародна угода з ключовими міжнародними партнерами про деокупацію та гарантії безпеки і територіальної цілісності України. Угода має змусити агресора вивести свої війська і спецслужби з окупованих територій. Це допоможе якнайшвидше повернути до своїх домівок вимушених переселенців та розпочати відновлення повноцінного життя на звільнених територіях.

Зміст угоди полягає в невідкладному припиненні вогню; повному і безумовному виконанні усіх першочергових гуманітарних дій; деокупації частин Луганської та Донецької областей, АР Крим; створенні Міжнародного фонду відновлення економіки, інфраструктури, соціального життя на усіх деокупованих територіях.

3) Національний план дій для відновлення миру, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій

Національний план дій для відновлення миру, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій – детальний план дій, від законодавчого забезпечення в Україні виконання міжнародної угоди до зміцнення обороноздатності країни, в тому числі через завантаження українських підприємств державними замовленнями.

“План відновлення миру Валентина Наливайченка”, як зазначається на spravedlyvist.com.ua, є конче необхідним інструментом для початку процесу виходу з кризи на сході України, припинення військових дій та відновлення повноцінного соціально-економічного життя на деокупованих територіях.

Без такого плану конкретних дій подолання кризи є практично неможливим, а конфлікт буде продовжуватися і жевріти десятками років. Без дієвого процесу виходу з кризи і відновлення миру на сході України неможливими є економічний прогрес держави і зростання рівня життя українців у навіть віддаленій перспективі.

Обговорення плану відновлення миру відбувається вже кілька місяців поспіль, по всій країні, перш за все, із професійними військовими та ветеранами АТО, а також зі ЗМІ та представниками громадянського суспільства.

«Люди по всій країні підтримують план Валентина Наливайченка з відновлення миру. І мають одну спільну думку: його необхідно впроваджувати з перших днів у владі. Так зробимо! Не маємо часу на балачки!» — наголошує керівник Секретаріату Руху «Справедливість» Руслан Колєсніков.

Відповідав Валентин Наливайченко і на запитання присутніх журналістів. Зокрема, поцікавились у потенційного кандидата в Президенти, як він ставиться до проблеми мультигромадянства. Валентин Олександрович зазначив, що він не проти того, щоби люди мали два, або більше паспортів (громадянств), але на це держава (влада) має адекватно реагувати, у т.ч. враховуючи відповідну позицію інших країн, особливо європейських сусідів. З ними, на його думку, варто підписати відповідні угоди, аби упорядкувати весь цей процес. І нам варто би знати, скільки українців по світу, для чого Наливайченко пропонує роздавати українським емігрантам наші закордонні паспорти (у т.ч. для того, щоби вони могли брати участь в голосуваннях тощо). За словами лідера Руху «Справедливість», набагато важливіше зробити все для того, щоби український паспорт цінувався, щоби інші хотіли прийняти українське громадянство, стояли в чергу за ним, а не українці щоби стояли в черзі за паспортами інших країн.

Валентин Наливайченко впевнений, що, будучи Президентом, зможе повернути значну частину трудових емігрантів назад в Україну, створивши їм тут гідні умови праці та забезпечивши гідні зарплати.

Щодо хорошої фізичної форми, Валентин Олександрович підтвердив, що завдячує цьому заняттям спортом, і зазначив, що питання підтримки фізичної культури і спорту, як важливих складових забезпечення здоров’я нації, займають важливе місце в його президентських планах. «Не просто місце, я справді цим живу. Я із дуже простої запорізької сім’ї. І пам’ятаю спортивний майданчик в школі, це було єдине, куди я міг піти. Альтернативою було що – наркотики, пиво, таке інше. Ну, мені пощастило, я обрав спортивний майданчик. Але і для всіх молодих українських дітей, і дівчат, і хлопців, – розвиток такого, простого дворового спорту, але в серйозному європейському розумінні, і змагання з місцевого і центрального бюджету треба негайно відновити, фінансувати, з усіх можливих і неможливих видів спорту, здоровий спосіб життя пропагуючи в т.ч. на собі. Так, я всім говорю, що я ніякою косметологією не займаюсь, але найкращий рецепт: не кури і не пий – будеш нормально виглядати. Я за таку пропаганду. Навіть з моїм прізвищем я не встидаюсь так говорити (сміється – fakty.cv.ua)».

Про що ще запитували потенційного президента України, і про що він говорив чи не вперше публічно, коли представники телеканалів «згорнули камери», дивіться нижче:

***

***

Ще у Чернівцях Наливайченко «помилувався» тим, як розкрадають ліс…

***

Фото:

***

Наливайченко Валентин Олександрович (біографічні дані)

Народився 8 червня 1966-го у Запоріжжі у родині робітника та медсестри.

Освіта
1973—1983 — запорізька загальноосвітня школа № 30. Закінчив із золотою медаллю.
вересень 1983 — червень 1984 — Харківський державний університет. Закінчив перший курс.
червень 1984 — травень 1986 — строкова служба в лавах армії СРСР.
вересень 1986 — червень 1990 — КНУ ім. Шевченка. Закінчив з відзнакою та отримав диплом за фахом викладач та референт-перекладач з англійської мови.
1991—1994 — направлений від України у якості слухача на навчання до Червонопрапорного ім. Ю.В.Андропова інституту на умовах грошового утримання Україною, звідки був відрахований за власним бажанням та повернувся у розпорядження СБУ.
Вільно володіє англійською, фінською та російською мовами.

Кар’єра
З вересня 1990 року по серпень 1991 — викладач кафедри російської мови у Київському інженерно-будівельному інституті.
З січня 1992 року по травень 1994 року — заступник директора з економіки, маркетингу та менеджменту ПП «Якість», Запоріжжя.
Дипломатична служба
Присвятив 12 років дипломатичній службі, обіймав керівні посади в Міністерстві закордонних справ та дипломатичних представництвах України за кордоном.

1994—1997 — працював у Посольстві України в Фінляндії, за сумісництвом у Данії та Норвегії, на посадах другого, першого секретаря.
1998—2001 — перший секретар, радник, заввідділу консульського забезпечення інтересів фізичних і юридичних осіб, заступник начальника Консульського управління Департаменту консульської служби МЗС України.
2001—2003 — працював у Вашингтоні, Генеральний консул посольства України у США.
Під час подій 11 вересня 2001 року координував зусилля Посольства для захисту родин українських дипломатів у Вашингтоні та Нью-Йорку, організовував допомогу громадянам України, які перебували у місцях терористичних атак.

2003—2004 — директор Департаменту консульської служби МЗС України.
2004—2008 — заступник міністра закордонних справ України, член Комісії при Президентові України з питань громадянства, глава делегації України на переговорах з Єврокомісією щодо підписання угод про спрощення візового режиму та про реадмісію з країнами-членами ЄС.
2005 — посол України в Білорусі.
Діяльність у сфері національної безпеки

Період керівництва СБУ (2006—2010 роки)
З грудня 2006 року до березня 2010 року — голова Служби Безпеки України.

СБУ на чолі з Наливайченком розпочала активну роботу для реалізації євроатлантичної стратегії України.

За часів головування Наливайченка СБУ розсекретила та відкрила вільний доступ до історичних архівів. Люди отримали доступ до розсекречених справ та документів членів їхніх родин, які переслідувалися радянським тоталітарним режимом. Проведено масштабну роботу з визнання Голодомору в Україні (1932—1933) геноцидом Українського народу, організованим окупаційною владою СРСР.

В грудні 2009 року за ініціативи Наливайченка у односторонньому порядку денонсовано протокол про співробітництво між СБУ та ФСБ, згідно з яким представники російської спецслужби могли вільно перебувати та працювати на території Криму. Цей протокол діяв з 2000 року і не відповідав законодавству України.

Після відставки Наливайченка з посади голови СБУ новим керівництвом дію відповідної угоди було цілком відновлено.

В період керівництва Наливайченка було продовжено роботу СБУ у сфері боротьби із корупцією та зловживання владою. 2007 року СБУ встановила факти неправомірного збагачення родини судді Конституційного Суду України Сюзанни Станік, тодішнього міністра транспорту Миколи Рудського та судді Ігоря Зварича.

Резонансною подією стало затримання співробітниками СБУ у липні 2009 року колишнього начальника Управління кримінального розшуку МВС України, генерал-лейтенанта Олексія Пукача. 2013 року генерала Пукача було визнано винним в умисному вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе та засуджено до довічного ув’язнення.

За матеріалами СБУ протягом 2007—2009 років були прийняті судові рішення про заборону діяльності та примусовий розпуск ряду організацій екстремістського та сепаратистського спрямування, які діяли на території України під контролем іноземних спецслужб, також було сформовано перші українські списки персон «нон-грата».

Період керівництва СБУ (2014—2015)
22 лютого 2014 Верховна Рада 299 голосами призначила Валентина Наливайченка уповноваженим по контролю за діяльністю СБУ.

Формально-юридичний статус (повноваження) інституту Уповноваженого законодавчо не був визначений. 24 лютого 2014 року Верховна Рада України призначила Наливайченка головою Служби безпеки України.

Наливайченком було ініційовано денонсацію (в односторонньому порядку) міжнародних міжвідомчих договорів, які на той час були укладені між СБУ та спецслужбами РФ. Окрім цього, Наливайченко ініціював денонсацію Угоди між Кабінетом Міністрів та Урядом РФ про заснування та умови діяльності інформаційно-культурних центрів, згідно якої на території України при Посольстві РФ в Україні, а також Генеральних консульствах РФ у Харкові, Одесі та Львові діють представництва Російського центру міжнародного наукового і культурного співробітництва.

Ініціатива була обумовлена використанням представництв Центру для координації діяльності громадських об’єднань проросійської спрямованості з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні. Неодноразово виступав за розрив дипломатичних відносин між Україною та РФ, розірвання Угоди про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та РФ.

На початку 2014 року було проведено наймасштабнішу «кадрову чистку» серед генералітету та вищого офіцерського складу СБУ: було звільнено усіх діючих та призначено нових заступників голови СБУ, керівника Антитерористичного центру, керівників функціональних підрозділів Центрального управління СБУ та регіональних органів. Загалом, було звільнено 24 % особистого складу служби.

Ключові функціональні підрозділи — захисту національної державності та контррозвідки було оновлено з числа молодих та патріотично налаштованих професіоналів. Бійців добровольчих батальйонів почали залучатися до проходження військової служби у Центрі спеціальних операцій СБУ.

Було створено Громадську раду з питань очищення та оновлення СБУ до роботи якої було запрошено громадських діячів, експертів, журналістів. Наливайченко першим серед керівників центральних органів виконавчої влади пройшов перевірку згідно з Законом України «Про очищення влади», а також став єдиним керівником спецслужб, який розсекретив та оприлюднив у відкритому доступі матеріали власної особової справи.

З метою покарання осіб винних у репресіях та розстрілах активістів Євромайдану, з березня 2014 року СБУ розпочала збір доказів протиправної діяльності представників правоохоронних органів в період Революції Гідності. Після зустрічі Наливайченка з адвокатами та родичами героїв Небесної сотні, було створено оперативну групу для взаємодії із слідчими ГПУ та передано задокументовані докази т. зв. «російського сліду» у трагічних подіях на Майдані.

На початку військової агресії РФ проти України, СБУ було знешкоджено десятки ворожих диверсійно-розвідувальних груп, упереджено чисельні терористичні акти в різних регіонах України, припинено діяльність низки особливо небезпечних екстремістських угруповань. З лютого 2014 року — по квітень 2015 року, згідно матеріалів прес-центру СБУ, було викрито 16 саботажних мереж ГРУ та ФСБ РФ, припинено розвідувальну діяльність 11 кадрових співробітників ГРУ ГШ ЗС та СЗР РФ, порушено більш ніж 3000 кримінальних проваджень.

На початку вересня 2014 року за рішенням голови СБУ В.Наливайченка було створено Міжвідомчий центр допомоги громадянам в питаннях звільнення полонених, заручників та винайдення зниклих безвісти.

За період 2014—2015 р.р. завдяки діяльності Центру було звільнено 2716 незаконно захоплених українських громадян.

Добровільна відмова від статусу учасника бойових дій
Попри те, що в якості голови СБУ В.Наливайченко з перших днів російської агресії брав безпосередню участь у захисті і обороні України, від статусу «учасника бойових дій» добровільно відмовився. Міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, розглянула та задовільнила відповідне особисте подання від В.Наливайченка на початку 2015 року.

Справи проти Наливайченка
2013 року на основі звернення народних депутатів України від КПУ, Генеральною прокуратурою України було розпочато кримінальне провадження стосовно В.Наливайченка. Народні депутати повідомляли у своєму зверненні про те, що під час перебування на посаді Голови СБУ, Наливайченко виділив для користування співробітникам ЦРУ кабінети в приміщенні СБУ, а також надав співробітникам американської спецслужби можливість ознайомитися із секретними документами, вміст яких складає державну таємницю України. Сам Наливайченко назвав це «доносом комуністів» та «шизоїдним НКВДизмом».

2014 року новим керівництвом ГПУ цю справу було закрито.

2014 року Слідчий комітет Російської Федерації розпочав проти Наливайченка досудове розслідування про нібито вчинення особливо тяжких злочинів за чотирма статтями Кримінального кодексу РФ.

21 вересня 2017 року, Головним слідчим управлінням СБУ почато розслідування щодо фактів незаконного перетину кордону екс-головою СБУ В.Наливайченком у 2014—2015 р.р. За версією слідства, у 2014—2015 р.р. співробітниками СБУ було організовано незаконний перетин державного кордону України одним із колишніх керівників СБУ, який разом із лідером ОО «Український вибір» В.Медведчуком здійснив декілька візитів до Російської Федерації без проходження митного та прикордонного контролю.

25 вересня, із аналогічними звинуваченнями на адресу В.Наливайченка в ефірі телеканалу «112» виступив лідер партії «За Життя!» Вадим Рабинович.

За словами Наливайченка, ця справа проти нього є цілком сфабрикованою та політично вмотивованою.

Політична кар’єра
Після обрання В.Януковича Президентом України, у березні 2010 року Валентин Наливайченко пішов з посади голови СБУ та виступив із категоричною незгодою щодо підписання Україною т. зв. «Харківських угод», згідно з якими терміни перебування ЧФ Росії на території України пролонговувалися до 2042 року.

2010—2014

У травні 2010 оголосив про створення та початок діяльності громадської ініціативи «Оновлення країни».

У вересні 2010 вступив у політичну партію «Наша Україна», був обраний головою політради партії.

Від початку створення організації «Комітет опору диктатурі», став активним учасником опозиційного руху та виступив з ідеєю формування єдиного виборчого списку опозиції на парламентських виборах 2012 року.

Навесні 2012 року В.Наливайченко склав повноваження голови політради, припинив членство в «Нашій Україні» та приєднався до політичної партії «УДАР Віталія Кличка (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка».

12 грудня 2012 року Валентина Наливайченка було обрано народним депутатом України. Протягом VII скликання ВРУ: член депутатської фракції Політичної партії «УДАР», перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, член Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі, керівник депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Фінляндською Республікою та співголова міжфракційного депутатського об’єднання «Європейський вибір».

Працює за такими напрямами:

європейська інтеграція, наближення підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, зону вільної торгівлі і лібералізацію візового режиму для громадян України;
верховенство права і дотримання громадянських свобод, реформування системи судочинства;
антикорупційні реформи, боротьба з розкраданням бюджету та відмиванням коштів;
персональна відповідальність посадових осіб усіх рівнів, скасування чиновницьких пільг та привілеїв;
зміцнення місцевого самоврядування, розширення повноважень місцевих громад.
2013 року був учасником та співорганізатором політичних заходів на підтримку Ю.Тимошенко в Німеччині. В ході візиту делегації українських опозиційних політиків до німецького Бундестагу, виступив із закликом до припинення політичних репресій режиму Януковича проти лідерів української опозиції.

З перших днів Євромайдану Наливайченко став його активним учасником. Був організатором зустрічей делегацій Литви та Польщі із учасниками протестних акцій. Брав активну участь у нічних чергуваннях народних депутатів та охороні наметового містечка від нападів «тітушок» та правоохоронців. Сприяв визволенню затриманих активістів із Лук‘янівського СІЗО. Брав участь у заходах на підтримку незаконно переслідуваних активістів у Шевченківському та Оболонському районних судах м. Києва.

Під час прийняття т. зв. Диктаторських законів Януковича, був серед тих народних депутатів, хто блокував парламентську трибуну і намагався заблокувати прийняття скандальних політичних рішень.

2014—2018
Після тривалого періоду непорозумінь із Президентом України П.Порошенком, 18 червня 2015 року пропрезидентська коаліція в ВРУ приймає рішення про відставку В.Наливайченка з посади Голови СБУ.

За інформацією ЗМІ, за відставку Наливайченка з посади голови СБУ депутатам пропонувалися гроші.

Одразу після свого звільнення із СБУ В.Наливайченко виступає із серією публічних корупційних звинувачень на адресу керівництва Генеральної прокуратури України, Національного банку України, Державної фіскальної служби України, а також керівників фракції БПП у Верховній Раді України.

У жовтні 2015 року, під час засідання Комітету ВРУ по боротьбі із оргзлочинністю та корупцією, виступив із звинуваченнями на адресу нардепа від БПП Ігоря Кононенка щодо вчинення корупційних дій та відмивання коштів.

2016 — заснував громадсько-політичний рух «Справедливість», голова цієї політичної партії.

Паралельно, разом із відомими активістами та волонтерами Наливайченко реалізує низку проектів по допомозі силам АТО. Зокрема, на передову передається 7 сучасних житлово-санітарних модулів; закуповується і направляється близько 100 тон продуктів харчування та більше 100 засобів для обігріву; відремонтовано 27 одиниць військової техніки; придбано 12 квадрокоптери та 4 дрони для «Центру аеророзвідки Марії Берлінської». В рамках спільного проекту з ПДМШ: надано медичні послуги понад 30 000 пацієнтам в зоні АТО, обстежено 3038 дітей; проведено 35 ротацій, у яких взяло участь понад 400 медиків-добровольців.

14 листопада 2017 — відправився до США, маючи на меті посилення санкцій проти РФ. Наступного дня заявив, що його поїздка до Вашингтону пов‘язана з розслідуванням причетності українських високопосадовців до офшорів, незаконного збагачення і несплати податків в Україні.

10 вересня 2017 — підтримав Саакашвілі під час його прориву кордону України в обхід пункту пропуску, разом із ним перетнув кордон. 8 грудня Мостиський районний суд Львівської області оштрафував Наливайченка на 3,4 тис. грн за незаконний перетин кордону в пункті пропуску «Шегині» 10 вересня. За це також був внесений до бази «Миротворець».

2017—2018 р.р. публічно виступає на захист М.Саакашвілі та як співорганізатор разом із «Справедливістю» бере участь у опозиційних заходах спільно з «Рухом нових сил».

На думку Наливайченка, переслідування екс-президента Грузії в Україні є безпідставним та незаконним.

Впродовж 2015—2018 р.р. активно співпрацює із представниками політичного істеблішменту США над посиленням санкцій стосовно РФ, реформуванням антикорупційної політики України, наданням Україні фінансової, оборонної та технічної допомоги, летальної зброї тощо. Як лідер партії «Справедливість» В.Наливайченко підтримує партнерські стосунки із партіями опозиційного націонал-демократичного спектру: «Батьківщина», «Самопоміч», «РНС», «УКРОП», «Громадянська позиція А.Гриценка».

Згідно результатів соціологічних досліджень, проведених у період з 26 липня по 17 серпня 2018 року по всій території України, президентський рейтинг Наливайченка складає 3,9 %.

Скандали
Влітку 2009 виявилось, що Андрій Кислинський, який за поданням Наливайченка був призначений заступником глави СБУ, має фальшивий диплом про освіту.
листопад 2014 — донька Наливайченка Ольга, починає працювати в юридичному відділі компанії Віктора Поліщука «Техенерготрейд». Після цього, на початку 2015 року, СБУ, яку на той час очолював Наливайченко, закриває кримінальну справу щодо незаконного відчуження структурами Поліщука 94,67 гектарів державної землі Радіопередавального центру у Броварах.

Особисте життя
Валентин Наливайченко одружений, виховує доньку Ольгу Наливайченко. Дружина — Олена Наливайченко.

Нагороди та відзнаки
Орден князя Ярослава Мудрого IV ступеня (17 лютого 2010) — за значні особисті заслуги у захисті державних інтересів України, активну діяльність у висвітленні правди про трагічні сторінки історії України, багаторічну сумлінну працю.
Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня (22 червня 2007) — за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня Конституції України.
Командорський хрест почесного ордену «За заслуги перед Литвою» (липень 2009).

Дані uk.wikipedia.org

***

Наливайченко у Чернівцях виступив за ліберизацію малого бізнесу (відео)

***

Наливайченко представив у Вашингтоні План подолання корупції в Україні (відео)

***

Офшори, рахунки і вілли: Наливайченко назвав трійку топ-корупціонерів (відео)

***

«Справедливість» Наливайченка на Буковині просуває Жижиян, а координує Кобеля?

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ