Румунський Сірет пропонує Чернівцям спільний туристичний маршрут

0
214
Загрузка...

Мер румунського м. Сірет Адріан Попою (Adrian Popoiu) запропонував створити спільний туристичний маршрут, який би пролягав містами Чернівці, Сучава, Ватра-Дорней, Сігет, Байя-Маре, Сату-Маре  (Румунія), Кішварда (Угорщина), Кошице, Прешов (Словаччина).

Цей задум передбачає об’єднання зусиль громад з чотирьох країн задля участі у конкурсі транскордонних проектів, який оголошено в рамках нової програми прикордонного співробітництва «Угорщина –  Словаччина – Румунія –Україна» Європейського інструменту сусідства на 2014-2020 роки.

Місто Сірет, за словами Адріана Попою,  має хороший досвід у підготовці та впровадженні чотирьох спільних проектів, профінансованих Європейським Союзом за рахунок  Спільної операційної програми Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007 – 2013».

Сторони обсудили можливі формати участі Чернівців у проектах «Технопарку», який невдовзі розпочне роботу у Сіреті, обмінялись проектними ідеями та домовились про конкретні кроки щодо розробки «Карпатської туристичної траси», а також подальшого узгодження спільної роботи на користь наших громад.

Мер Сірету Адріан Попою висловив подяку за активну позицію міського голови у чутливих питаннях розвитку багатонаціонального міста Чернівці, про що, зокрема, нещодавно йшлося під час виступу Олексія Каспрука у прямому ефірі румунського телеканалу «Realitatea TV».

З делегацією з міста Сірет (Румунія) Чернівецький міський голова Олексій Каспрук зустрівся 5 жовтня 2017 року.

Довідково. Сірет, (рум. Siret) — місто над річкою Сірет у Сучавському повіті Румунії, розташоване на українсько-румунському етнічному кордоні. 9 329 мешканців (2002). Давня столиця Молдови. Перша згадка про місто датується 1334 роком. За Австро-Угорщини (1774 — 1918) Сірет був містом з низкою українських установ (філії «Руської Бесіди» і «Української Школи»; українська бурса тощо). Пам’ятки архітектури: церква св. Трійці з 1358, св. Івана з 1377 та інші.

Прес-служба Чернівецької міської ради

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ