У Чернівцях СБУ припинила діяльність фейкової антиукраїнської організації (відео)

1
302
Загрузка...

Співробітники Служби безпеки України припинили на Буковині діяльність фейкової громадської організації «Захист прав національних меншин», засновники якої за гроші російських кураторів проводили антиукраїнську пропаганду.
Про це на брифінгу повідомив начальник департаменту захисту Національної державності Служби Віктор Кононенко.
Правоохоронці задокументували, що за вказівкою Кремля керівники фейкової організації популяризували ідеї так званого «галицького сепаратизму». Вони поширювали матеріали із закликами до економічного та політичного відокремлення західноукраїнських областей. Голова установи також готував та оприлюднював у ЗМІ авторські статті на підтримку терористичних організацій «ДНР/ЛНР», а також антиукраїнської політики РФ на міжнародній арені.
У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України, співробітники спецслужби провели обшуки за місцем проживання керівника фейкової організації. Оперативники СБ України вилучили комп’ютерну техніку, на якій зберігалося електронне листування зловмисника з кураторами та проросійськими активістами з України та інших країн.
Правоохоронці, зокрема, виявили листування з колишнім українським журналістом та політологом, ініціатором створення так званої «Бесарабської народної ради» Артемом Бузилою, який переховується від українського правосуддя. Він, за наявними даними, підтримує постійні контакти з оточенням Владислава Суркова ‒ радника президента Росії.
Виявлена переписка свідчить, що керівники ГО планували організацію публічних заходів за участю окремих європейських політиків для створення «картинки» для телебачення про начебто утиснення нацменшин в Україні та необхідність розширення їх прав.
Правоохоронці також виявили у керівника організації гроші в іноземній валюті, які, за наявною інформацію, він отримав з Росії на фінансування антиукраїнської діяльності.
Триває досудове слідство, – повідомляє Служба безпеки України.

***

***

Цікаво, що у цьому повідомленні жодного разу не згадується прямо Олег Хавич, якому, нагадаємо, АТОвці з активістами не дали представити у рідних Чернівцях громадську організацію «Захист прав національних меншин», і який потім публічно повідомив, що правоохоронці відмовляються повертати відібрані під час обшуку в квартирі заощадження тещі – 1000 доларів і 500 євро, попри відповідну ухвалу суду.

Якщо це повідомлення СБУ таки про Олега Хавича, то з цього випливає, що він у своїх публічних заявах збрехав про відібрані під час обшуку заощадження тещі? Як йдеться у розміщеному вище офіційному повідомленні СБУ, правоохоронці виявили у керівника організації «гроші в іноземній валюті, які, за наявною інформацію, він отримав з Росії на фінансування антиукраїнської діяльності».  Напевно, СБУ має довести, що ці кошти справді Хавич отримав з Росії за антиукраїнську діяльність. Чи «за наявною інформацією» – це достатній доказ?..

Також СБУ оприлюднила запис, в якому нібито ініціатор створення так званої «Бесарабської народної ради» Артем Бузила, який переховується від українського правосуддя, спілкуючись з кимось (треба розуміти, що мова знову ж таки про Хавича?) згадує коментар «Фактам». Якщо мова про Хавича і про fakty.cv.ua (як натякає користувачка ФБ Ольга Гресь, то він дав нашому сайту поки що лише ці коментарі:

«В т.зв. (бо фейковий) “список Суркова” мене записали піарники НФ. Це суто наші київські політтехнологічні розбірки. Це реальна причина. Додаткова – я коли йшов від Мартиненка, у якого я працював понад 5 років, посварився з його прес-секретарем Андрієм Ляшенком. А він уже багато років працює в штабі Яценюка, особливо тісно – з Олексієм Бурбаком. Так я і з’явився у “списку Суркова”, який цілком фейковий – вони туди напхали всіх блогерів і журналістів, які хоч колись писали щось неприємне для Яценюка і Авакова», – зазначив у коментарі fakty.cv.ua Олег Хавич.

Щодо інформації, що він ніби сказав некоректні слова на адресу України та активістів, Олег Хавич зауважив: «Якби я матюкав Україну, це вже було б на всіх каналах і сайтах – там було кілька професійних камер і десятки людей знімали на телефони». (Цікаво, що тут такого «потужного»?.. А якщо п. Ольга Гресь може довести, що ця пряма мова Хавича є неправдою, – будемо вдячні за відповідні докази).

Також Олег Хавич підтвердив, що отримав електронкою декілька запитань від fakty.cv.ua (які стосуються, зокрема, тих скандальних подій та його позиції щодо «проблем нацменшин» та подальших перспектив України, на які пообіцяв надати відповіді, але поки що їх ще немає.

Пряма мова Олега Хавича – це те, за що відповідає він, а не сайт, якому він дав ці коментарі. Непогано було б, щоби пані Гресь розуміла такі елементарні речі. А ось сама ця пані за свої слова, на жаль, не відповідає, адже, схоже, не дуже соромлячись, публічно висловлює неправду. Зокрема, вона пише: «не склалося в мене спілкування з головним редактором сайту “Факти Чернівці”. Заблокував, бо не сподобалося, що засумнівалася у його правоті в окремій статті на їхньому сайті». Редактором сайту є Олександр Білоус. Чи може п. Ольга роз’яснити, про яку «правоту» Олександра Білоуса (або когось з авторів, що більш ймовірно), в якій вона засумнівалась, йдеться? Про яку окрему статтю мова? Чи знову, можливо, йдеться про чиюсь пряму мову, відповідальність за яку пані помилково покладає на сайт та/або когось з авторів?

Просимо п. Ольгу Гресь повідомити, що саме вона має на увазі, розповсюджуючи таку некоректну інформацію? І також будемо вдячні, якщо вона надасть конкретні фактажні підтвердження того, що редактор сайту (або хтось з авторів) виклав у розміщеному на сайті матеріалі якісь неправдиві відомості. Завжди раді, якщо хтось з читачів помічає якісь неточності і підказує, аби можна було їх виправити. Але якщо мова лише про суб’єктивні припущення п. Ольги, перепрошуємо – це зовсім інша справа. Кожен має право на свої суб’єктивні думки, позицію. Але хотілось би говорити про факти і пряму мову, які є «річчю впертою», як кажуть…

Свої уточнення і докази наявності неправдивих відомостей у згаданій нею статті (або, за відсутності таких, – вибачення) просимо п. Ольгу або розмістити тут, в коментарі, або надіслати на e-mail: fakty.cv@gmail.com, аби ми могли це оприлюднити. І, звісно, нагадуємо, що за її пряму мову має відповідати саме вона, а не сайт, якому вона, сподіваємось, надасть коментар-роз’яснення…

fakty.cv.ua

***

***

Хавич: Навіть після ухвали суду СБУшники не повертають відібрані $1000 і €500

***

Хавич: СБУшники забрали у 70-річної тещі 1000 доларів і 500 євро… (відео)

***

У Європарламенті назвали побиття Хавича «утиском прав нацменшин»

***

Хавич назвав «список Суркова» фейковим і пояснив, що опинився там через Бурбака

***

У центрі Чернівців напали на публічну особу, поліція затримала… постраждалого

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ