Чернівецьку владу звинувачують у зловживаннях навколо депозитних коштів

1
262
Фото: karpatskijobjektiv.com
Загрузка...

Через невдалий вибір банків для розміщення на депозит вільних коштів міського бюджету Чернівців втрачають близько 12 млн. гривень, – таке припущення висловив екс-депутат міської ради, журналіст і громадський діяч Василь Забродський.

 

При цьому Василь Іванович привів приклад Черкас, де свої «вільні кошти» (130 млн. грн.) вирішили вкласти у «ПриватБанк», попри «кабмінівські застереження». А пропозицію «Укргазбанку» – 16% річних (максимум 19%) – черкаську міську владу не влаштувала. А чернівецьку владу влаштувала ставка 16% річних. Це виглядає трохи дивно. Хоча доказів наявності зловживань немає. Принаймні, поки що. А ось «гарячих дискусій» навколо цієї теми вистачає.

Ось трохи про ці «пристрасті» навколо чернівецьких бюджетних коштів на депозиті.

Василь Забродський:

«Цікава інформація.
Чому мер Черкас спрямовує залишки вільних коштів на депозит в “Приватбанк”? Це ж заборонено постановою кабміну Яценюка? Невже нема на нього управи?
А ТОМУ,ЩО ЦЕ ВИГІДНО ДЛЯ ЙОГО МІСТА!
А наш мер Каспрук спрямовує вільні кошти міського бюджету в банк свого ОДНОПАРТІЙЦЯ. При цьому місто втрачає близько 12-ти МІЛЬЙОНІВ гривень на різниці відсотків.
Хто і який відкат отримує у цьому випадку пане мер?
Чи це тільки партійна дисципліна?
Скільки ще часу ви будете мером вашої партії, а не всіх чернівчан?»

На запитання активіста, екс-депутата обласної ради Віктора Довганича, мер Олексій Каспрук звернув увагу на цю інформацію:

«Вільні кошти міської скарбниці зберігатимуться на депозитах в «Ощадбанку» та «Укргазбанку»
Тимчасово вільні кошти загального та спеціального фондів міського бюджету будуть розміщені на депозитних рахунках у двох державних банках – – обласному управлінні АТ «Ощадбанк» та обласній дирекції АБ «УКРГАЗБАНК». Банки для розміщення вільних коштів міського бюджету обрано 1 лютого на конкурсних засадах. До складу комісії з відбору банків, окрім фахівців фінансового та юридичного управління міської ради, входили начальник Управління Національного банку України в Чернівецькій області Богдан Ковч, начальник управління Державної казначейської служби у м. Чернівцях Ірина Мусаєва, депутати міської ради Ростислав Білик, Віталій Гавриш, Василь Максимюк, Володимир Сєхов. На конкурс заявилися 4 державних банки: філія публічного акціонерного товариства «Державний експортно-імпортний банк України» в м. Чернівці, Чернівецька філія ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», філія – Чернівецьке обласне управління АТ «Ощадбанк», Чернівецька обласна дирекція АБ «УКРГАЗБАНК» Пропозиція ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» була одностайно відхилена комісією, як така, що не відповідає умовам розміщення тимчасово вільних коштів на вкладних (депозитних) рахунках у банках, що визначені пунктом 3 Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках, затвердженого постановою КМУ. За результатами конкурсного відбору прийнято рішення визначити переможцями 2 банківські установи: філію – Чернівецьке обласне управління публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» та Чернівецьку обласну дирекцію АБ «УКРГАЗБАНК», які запропонували однакові умови розміщення. Тимчасово вільні кошти міського бюджету в сумі 199 мільйонів гривень . будуть розміщенні на вкладних рахунках до 20 грудня цього року з правом поповнення та повернення вкладу, або його частини на першу вимогу вкладника та щомісячною виплатою відсотків з річною відсотковою ставкою 16,0 %. Станом на 03.02.2017 р. АТ «Ощадбанк» та АБ «УКРГАЗБАНК» довірили тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів у містах Харків, Дніпропетровськ, Київ, Львів, Вінниця, Хмельницький, Житомир, Рівне, Суми, Жмеринка, Конотоп з річною відсотковою ставкою від 15,0 до 16,2 %».

Анатолій Чесанов (депутат міської ради):

«На засіданні комісії, яка відхилила пропозицію Приватбанка про ставку 20,5% річних на вільний залишок коштів на користь Ощадбанку , був присутнім керівник Національного банку. Саме він підтвердив та надав інформацію і запевнив, що ніяких ризиків з Приватом немає.
Чому мер, разом з комісією прийняли рішення не на користь громади?.. Чому 12% краще за 20%?..
Усе просто.
Перше,- порішали, як завжди – за виногароду! Тільки у 2016 році винагорода склала біля 3 млн грн . Усе законно – по договору, за залучення додаткових вкладників! Усі це приховують! Це звичайна корупція!

Друге,- комісії, як і усій громаді надали неправдиву інформацію, сказали, що є ризики і усі міста також не хочуть мати справу з Приватбанком. Це брехня! Переважна більшість міст не прийняли пропозиції Ощадбанку і розмістили свої залишки, як в Приваті, так і в інших банках. Ця маніпуляція і введення в оману буде вартувати громаді значних втрат!

Також хотілося би надати інформацію – у Львові залишок склав 40 млн, а у нас майже 250! Що це?..
Перше – це невміння господарювати! Друге – це бажання нажитися на грошах громади!

Нажаль, ми загралися в політику і не бачимо звичайних злодіїв, стаємо на сторону тих чи інших, а треба просто захищати інтереси нас усіх!! Треба об’єднуватися за ради майбутнього!!»

Ірина Карімова (радник міського голови): Пане депутате Чесанов! Коли Ви будете відповідати за свої слова? Скільки можна брехати?Невже Вам ніколи не буває соромно? Вільний залишок коштів міського бюджету Чернівців буде розміщено в двох державних банках- Ощадбанку та Укргазбанку під 16% річних, а не 12%. Рішення про розміщення коштів приймав не мер, а комісія, куди входить і Ваш однопартієць. Майже усі міста також прийняли аналогічні рішення, окрім Черкас. «Ощадбанку» та «Укргазбанку » довірили тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів у містах Харків, Дніпропетровськ, Київ, Львів, Вінниця, Хмельницький, Житомир, Рівне, Суми, Жмеринка, Конотоп з річною відсотковою ставкою від 15,0 до 16,2 %. У Львові справді вільний залишок кошів лише 40 млн., які він розмістив в Укргазбанку, тому що Львів активно працює за кредитними програмами ЄБРР і НЕФКО, що так чомусь Вам не подабається У нас вільний залишок не 250 млн. грн, а 199 млн. То вже у Вас така звичка міkьйонами розкидуватися, чи як? “Решать” і наживатися на громаді звикли Ви, на дурняка землі понабирали, так нагосподарювали, що в боргах, як шовках, а інших як жити повчаєте. Спочатку з власним бізнесом розберіться, податки сплатіть, борги погасіть. До речі, а чого це Ви з Вашим патроном Проданом відмовилися бути ініціатором сесійного рішення про розміщення вільного залишку коштів у Приватбанку? Мер Продану ж пропонував – взяти на себе відповідальність, підготувати проект рішення та й проголосувати про розміщення коштів у Приватбанку. Злякалися на себе відповідальність брати? Ви і ваші друзі звикли на відкатах жити, відкатами все міряти. Пропоную за нас відкат у Пишного отримати. Вам це з Василем Забродським простіше вийде – до кума легше за відкатом ходити,чи не так?

Анатолий Чесанов Не збираюся ні з ким сперечатися. Створена комісія, яка перевірить усе і донесе інформацію до громади. Тоді будете відповідати за все!

Стосовно звинувачень Карімової, що я звик жити на відкатах. Щоб ви так жили і з голоду помрете. Я знаю як чесно заробляти гроші на відміну від вас. В мене інші принципи…

На 1 січні 2017 року вільний залишок був 248 млн і не треба брехати! Саме із-за вашого керування ми повинні виділяти додаткові кошти на утримання комунальних підприємств. Ірина, не брешіть громаді!

Василь Забродський Нарешті і про відкати заговорили. Хтось ще минулого разу в суд на Чесанова подати збирався, коли про 300 тисяч відкату з єврокредиту говорили. Інформація про 300 тисяч на “консультаційні витрати” для групи “реалізації проекту” підтвердилась. В суд ніхто не подає.
Тепер про відкат з депозитних коштів. У кожному банку є так звані преміальні, точніше “комісійні”, які отримує той, хто залучив депозитні кошти. Розмір комісійних від 1-го до 3 %. Це підтвердить працівник будь-якого банку. В нашому випадку, замість того, щоб розмістити гроші в ДЕРЖАВНОМУ “Приватбанку” під 20,5 % річних, гроші розміщуються в “Ощадбанку” під 16%. Від суми 230 мільйонів( залишок на казначейському рахунку) різниця в 5,5% складає 12 мільйонів 650 тисяч гривень. Це сума яку міський бюджет вже втратив.
А щодо відкату, то напевно ви праві Ирина Каримова, Каспруку їх не заносили. Все забрали ті, хто його в це крісло посадили. Його однопартійці. Для них він лише інструмент для подальшого грабунку.
А щоб перевірити інформацію по відкату за минулорічний депозит, достатньо звернутись в Прокуратуру із запитом: ХТО САМЕ ОТРИМАВ КОМІСІЙНУ ВИНАГОРОДУ ЗА ЗАЛУЧЕННЯ НА ДЕПОЗИТ КОШТІВ МІСЬКОГО КАЗНАЧЕЙСЬКОГО ЗАЛИШКУ в 2016 році. А вже звідти можна буде дізнатись “хто кому Рабінович”.
І ще. Цю інформацію я отримую від людей, які працюють в банку і не бажають брати участі в схемах дерибану. Не всі у нас в Чернівцях кулявлоби.

Ірина Карімова Василю Івановичу! То у чому проблема ? Зверніться у прокуратуру по “відкату” за минулорічний депозит. Без прокуратури, поцікавлюся в понеділок в Ощадбанку чи були такі комісійні в минулому році і хто їх отримав. Якщо це не конфідеyційна інформація банку, обов’язково повідомлю. Але вже зараз можу запевнити, що чиновники міської ради до тих комісійних не мають жодного стосунку. Якщо Ви маєте іншу інформацsю, звертайтеся туди ж, у прокуратуру. Хоча мені зрозуміла ваша тактика – кричу-верещу, а потім хай довjдять, що у них і доньки нема.

Василь Забродський Моя тактика – це правда! Довідаєтесь про щасливого отримувача комісійних поділіться. Ото тільки не скажуть вам.

Василь Забродський Василь Продан а не простіше на сесії відмінити той пункт в вашому рішенні, який зробив можливим такий дерибан, і приймати рішення депутатською комісією, або сесією?

Ірина Карімова Василь Забродський,Олексій Каспрук саме це Васию Продану на сесії і пропонував, “господа, не захотелись”.

***

Далі буде. Хто висловлюється правдиво, а хто, можливо, не дуже, – дізнаємось згодом.

***

Загрузка...

1 коментар

  1. Так шо ви голову морочите з тими тролейбусами якщо є вільні кошти?! Купіть тролейбуси а не за депозити думайте! А то кричать що треба тролейбусів і хочуть взяти кредит невигідний на це, а з іншого боку кажуть є вільні гроші

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ