Чернівчанин платив хабар на блок-пості, щоби відвідати рідних у Макіївці…

4
390
Загрузка...

Деякі особливості та «нюанси» життя у самопроголошеній ДНР на території Донецької області можна «відчути» з дописів «донецького чернівчанина», який відвідав родичів у Макіївці.

 

Досягнувши мети поїздки, Євген Семехін  написав на своїй сторінці у Facebook:
«Навіщо я іздив в Макіївку?
Навіщо витратив 22 години на дорогу, їхав 3 видами транспорту з Чернівців, стояв на блок-постах, платив хабар на українському блок-пості, щоб мене пропустили, порушував комендантську годину в Макіївці?

Щоб побачити рідних.
Для такої цілі немає перешкод».

А ось ще декілька повідомлень з цієї поїздки, які, разом з фото (нижче), дозволяють трохи «відчути дух поїздки» та деякі аспекти життя на окупованих територіях (наше офіційне визначення) або в ДНР (за версією місцевих, за підтримки Кремля)… У зворотному порядку:

Ціни на цигарки в рублях.
Щоб перевести в гривні діліть навпіл.
Взяв Lucky Strike і Донской табак на пробу курцям в Чернівці.
На пачці Лакі Страйк всі надписи чеською.

Від себе додам, що паління позбавляє курців радості зустріти старість без раку.

***

Порада всім, хто їде в ДНР: міняйте гривню на рубель в Україні. Курс кращий.

Гривню не приймають вже давно.

***

ПОСТ ПРО СИМВОЛИ

На фото плеханівська автостанція в місті Макіївка.
Уважний користувач фейсбуку знайде 3 цікаві деталі:

1) Прапор ДНР над магазином. В Макіївці майже над кожним комерційним закладом висить прапор ДНР. Я не знаю чи це була ініціатива місцевої адміністрації, чи оберег-прояв лояльності підприємців. Констатую факт.

2) Автомобіль з номерами ДНР. Біля 50% автівок вже з місцевими номерами. На них не в’їдеш в Україну, але можна поїхати в Росію. Надпис латиною DPR – Donetsk People Republic.

3) Вивіска українською мовою “Свіже м’ясо”. Українські вивіски залишились на своєму місці, деукраінезацію зовнішньої реклами не проводили.

Можна визнавати, або не визнавати ДНР, але важливо усвідомлювати, що свідомість місцевих мешканців заповнена смислами і символами ДНР. Тобто відбувся процес ідентифікації мешканців з республікою.

***

На кордоні Україна – ДНР.
Мар’їнський блок-пост.
7:30 – більше 250 авто в черзі.

Vitaliy Różycki Не кордон, а межа! Не ДНР, а тимчасово окуповані окремі райони Донеччини!

Євген Семехін Віталію, це повноцінний кордон з проходженням паспортного контролю, візами і митницею. У території є назва.

***

Деякі вже «накинулись» на п. Євгена в коментарях, називаючи його «україномовним сепаратистом» і т.п. Насправді ж донецькі реалії не змінюються на краще від некоректних коментарів патріотів та/або «патріотів»…

Ось що пише про себе Євген Семехін на своїй сторінці у Facebook:170111-semehin-makiivka-fb-klas-foto

Макіївчанин з Буковини. Найкращий PR-фахівець в Україні за версією мами. А мама не помиляється.

PR Director у Кровля Центр

Раніше: Head of Sales Department у Хилал Алюминиум Юкрейн

Голова організації у ДемАльянс

Голова Донецької обласного осередку у ВМГО Демократичний Альянс

Із Makiyivka, Donets’Ka Oblast’, Ukraine

Живе у Chernivtsi

fakty.cv.ua

***

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО:

170111-semehin-makiivka-fb-6-donbasarena

***

А ось ще архівний матеріал про п. Євгена (датований 27.10.12):

Молодий політик із Донеччини – хто він?

Донецьк – Чи складно на Донеччині займатися політичною та громадcькою діяльністю, якщо ти молода та активна людина? Які перешкоди постають на шляху активіста, та з чим саме пов’язує юний політичний діяч своє майбутнє? На ці та інші питання відповів голова донецького осередку політичної партії «Демократичний Альянс» Євген Семехін.

Незважаючи на те, що Євген очолює осередок партії у Донецькій області, мешкає він зі своєю родиною не в обласному центрі, а в Макіївці. Це місто-супутник Донецька має багато проблем із транспортом, водопостачанням та екологією. Тож саме там, навколо себе, він і гуртує політично активну молодь.

Євген Семехін вважає, що діюча влада не готова відстоювати інтереси своїх громадян, і постійно створює їм проблеми.

«Корупція є головним ворогом українського народу. З чим би ви не зіштовхнулися, вся ця структура пропитана корупцією. Тому перше завдання – це викорененя корупції. Поки ми боремося з наслідками цієї корупції. В Донецькій області ми встановили факти розкрадання більше, ніж 300 мільйонів гривень. По результатах писали заяви в прокуратури, міліцію, але реакцію зворотню позитивну отримали лише на 100 тисяч. 45 тисяч повернули в бюджет Калінінського району, і ще 50 тисяч ми повернули на Донецьку залізницю. Схема одна – на тендерних закупівлях купують товари на наші бюджетні кошти за ціну, яка значно перевищує ринкову ціну».

Складнощі є, але є допомога рідних та активістів

Мова йде, наприклад, про закупівлю харчів за завищеними цінами для дитячих садків та шкіл або надто дороге паливо у певних фірм, господарями яких є олігархи чи депутати.

«По Донецьку ми повернули і зменшили вартість проїзду у приміському транспорті. Боремося активно і повертаємо гроші платникам і користувачам послуг ЖКГ. Донецька область – дуже важка, але нова земля. Нам легко здобувати підтримку тут, захищаючи інтереси донеччан, те, що їм близько. Нам важко, бо Партія регіонів звикла, що це її. В нашій діяльності ми вже зіштовхнулися із тиском з боку влади. Під час акції проти розкрадання бюджетних коштів. Нас намагалися залякати, мабуть, враховуючи наш юний вік. Штрафами за розміщення туристичних наметів безпосередньо на мене складали протокол за розміщення під міською радою туристичного намету і за результатами протоколу хотіли взяти 800 гривень. Проте ми довели свою правоту, і цей протокол скасували», – розповідає про досягнення організації Євген.

Більшість членів донецького «Демократичного альянсу» працює, а займається політичною та громадською діяльністю у вільний час. Середній вік членів організації 24 роки, однак у багатьох вже є свої родини. Родичі ставляться до діяльності активістів організації із розумінням. Наприклад, дружина Євгена Семехіна Юлія відстоює зараз у суді право молодих матерів відвідувати супермаркети з дитячими візочками.

radiosvoboda.org

***

Загрузка...

4 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ