Сесія міськради 29.09.16 – з Біликом і без «шкурняків Бурбака» (відео)

0
406
Загрузка...

На початку ХІІІ сесії міської ради VII скликання 29.09.16 депутати проголосували за виключення з порядку денного питань, які напередодні називали «шкурняками Бурбака».

 

Про ці «шкурняки» повідомив політолог і громадський діяч Михайло Шморгун:160929-sesia-shkurnyaky-burbak-shmorgun
«Чергова сесія Чернівецької міської ради 29 вересня знову виносить на порядок денний цілий розсип земельно-шкурних питань нардепа Максима Бурбака.
Я так розумію, що данні шкурняки в Чернівцях дозволять Максиму Юрійовичу ще більш завзято боротися проти “Руки Кремля”.
Дуже прошу депутатів звернути увагу на питання, які я помітив надгробним хрестиком і не промахнутися кнопкою…»

Резонансним був і анонс щодо появи в сесійній залі депутата Ростислава Білика, який після відомих поствиборчих подій (з явними ознаками політичного переслідування) певний час перебував за кордоном, а тепер повернувся додому і заявив про готовність приступити до виконання депутатських обов’язків. bilyk-sesya-pozadu-160929Останнє не дуже втішило, або навіть серйозно насторожило нардепа Максима Бурбака і Ко, адже Білик публічно запевнив, що має намір повернутися до питання повернення в міський бюджет 400 мільйонів, які «Добробуту», як кажуть, «пробачили» не дуже зрозумілим рішенням… Можливо, саме тому Максим Бурбак робить все можливе, аби відновити активне переслідування Білика, використовуючи «загадкові докази» щодо «підкупу виборців» з його боку.

Ростислав Білик таки прийшов на це засідання і таки приступив до роботи, як і належить депутату міськради.

І ще одне резонансне питання – щодо секретаря міської ради, якого досі не обрано. Подейкували, що вже є достатньо підписів для того, щоби внести кандидатуру екс-«нашоукраїнця» Василя Продана, який очолює фракцію «Рідне місто». Але заговорили тепер знову і про кандидатуру іншого екс-«нашоукраїнця» – учасника і пораненого в АТО Василя Максимюка (про це – нижче).

До слова, ось «підсумки» сесійного дня від Василя Сидоровича: «Трохи про результати сьогоднішнього сесійного засідання. Точніше про їх відсутність.
Засідали впродовж усього дня. Даремно, бо жодних конструктивних рішень на користь громаді прийнято не було. ЖОДНИХ !
Взаємні звинувачення, “дискусії” між групами впливу, безрезультатні обговорення.
А до речі, у залі весь день були присутні мешканці Чернівців, котрі хотіли дочекатися розгляду своїх питань.
Хотіли, але не дочекалися.
Засідання сесії продовжиться у вівторок. Передбачити його результативність сьогодні не наважуюся».

Пряму трансляцію з сесійної зали можна подивитися тут:

***

***

***

***

Василь Максимюк, секретар для Каспрука

Ситуація з обранням секретаря міської ради в Чернівцях може бути, як ніколи, близька до свого розв’язання. Непримиренні політичні антагоністи – команди Максима Бурбака і Василя Продана, так і не змогли домовитися про компромісну фігуру, тому свої умови диктуватиме той, хто виявиться сильнішим у цьому протистоянні.

Ймовірна поява найближчим часом Ростислава Білика в сесійній залі міської ради буде однозначно негативно зустріта громадською «тусовкою» міста, але вона означатиме те, що на рівні Чернівців у боротьбі двох кланів перемагає клан Продана. Без Фірташа, без Борисова, без свого секретаря Василь Продан кладе на лопатки Бурбака, якому в боротьбі за контроль над ключовими рішеннями не допомагають жодні демократичні методи. І тут ми підходимо до ключового і дуже важливого для розуміння моменту місцевої політики.

У політиків завжди є варіанти. Коли ти не можеш перемогти демократично – ти переходиш до перевірених часом і «попередниками» методів. Репресій, наїздів на бізнес, політичного «мочилова», нагинання чиновників… Саме до цього зараз опускається Максим Юрійович у своєму намаганні повернути владу і контроль над ключовими рішеннями в Чернівцях. І тоді має виникнути логічне запитання: «А чим він кращий за Папієва й інших різного роду Януковичів, проти яких він типу боровся?» Методи ж ті ж самі!

І якщо широка громадськість поки що вірить у голослівні мантри про «смотрящих», «банду» і «злочинців», то «прошарений» і досвідчений у закулісних іграх політичний клас давно вже ставиться до «режиму Бурбака» як до «режиму Папієва». І тихо його ненавидить. Тому основні гравці в Чернівцях сьогодні помінялися ролями – демократичною опозицією є всі, окрім Бурбака, який є реальною та доволі цинічною, недемократичною і вседозволеною владою… Навіть скоріше – «режимом».

На Буковині в боротьбі проти Максима Бурбака пали всі системні гравці, окрім недалекого голови обласної ради Івана Мунтяна та Василя Продана, які між собою домовились про тимчасовий ненапад і розподіл «сфер» відповідальності. На рівні області зі ставлениками Бурбака бореться Мунтян, а на рівні міста – Продан. Тому просунутим у політичних справах «батьківщинівцям», які потрапили до міської ради по партійній лінії, дружно сказали «видихнути», коли мова заходила про посаду секретаря в Чернівцях.

Єдина проблема, яка не дозволяла скласти опозиційний до Максима Юрійовича пазл у Чернівцях – позиція фракції пропрезидентської «Солідарності», яка складалась за результатами виборів по бізнесово-квотному принципу з людей УДАРу, самої «Солідарності» та «Народного фронту». Ця фракція з самого початку не могла стати однорідною. У Чернівецьку міську раду потрапили політики, що орієнтуються на Бурбака та інші групки, тому там не все так однозначно і красиво.

Одразу по закінченні місцевої кампанії в кулуарах заговорили саме про представника «Солідарності» як про ймовірного кандидата в секретарі. Але не склалось. Згідно регламенту – кандидатуру секретаря мав подавати мер Олексій Каспрук. У депутаті Василі Максимюку Каспрук бачив загрозу, тому запропонував на посаду спочатку Наталію Якимчук, а потім Володимира Сєхова, що орієнтувався на промерську групу у фракції «Солідарність». Далі був провал Сєхова в раді і довга-довга недосекретаріада, яка тягнеться в Чернівцях уже майже рік.

І ось коли в раду зайде Ростислав Білик, то сили і стратегічна перевага будуть на боці Продана, який може проштовхнути як мінімум лояльну до своєї групи людину на цю посаду. В ситуації критичного антагонізму з групою Бурбака він особисто чи Віталій Михайлішин, чи Володимир Бешлей – не зможуть нормально працювати на цій посаді, оскільки над ними постійно буде висіти сценарій перевиборів, який усе ще може зреалізувати Максим Бурбак. Проте якщо на посаді секретаря буде третя особа – з правильної, «кошерної» фракції, то весь пазл складеться. Сценарій перевиборів у Верховній Раді стає неможливим, а на місці продовжиться та сама політика, але вже в іншій диспозиції.

Тому майже через рік такою «компромісною» особою знову бажає стати Василь Максимюк. Його недавня активізація в соціальних мережах та програмне інтерв’ю газеті «Час» з основною тезою «пора закінчувати війну в міській раді» – є підготовкою до сценарію «камбеку» секретаря Максимюка. Василь Сидорович має тісні зв’язки з командою «Рідного міста» та в усіх змістах зрозумілий для них політик. Водночас він учасник АТО, отримав поранення, тому проти нього важко буде назбирати компромату настільки «великого», щоб перекрити цей факт.

Якою тоді буде конфігурація сил у міській раді? Максимюк достатньо незалежний політик і не дозволить собі бути маріонеткою ні мера Каспрука, ні Василя Продана. Посилення президентської команди – це системна робота на створення ще одного центру прийняття рішень, більш-менш зрозумілого для Києва. Єдиний виклик – стосунки секретаря з мером, які мають хоча б виглядати «робочими».

Секретар Кушнірик був зручним для Каспрука і корисним для міста. На жаль, більше зручних секретарів у нього не буде. Згадуючи сценарій усунення Миколи Федорука, кожен міський голова (тим більше Каспрук)дивиться на секретаря міської ради як на Брута. Проте ключовим моментом стане не призначення секретаря, а легалізація сили, яка його призначить. Демонстрація можливостей цієї сили – розв’язка справи Білика, кульмінація якої, можливо, чекає нас на майбутній сесії Чернівецької міської ради.

Михайло Шморгун — спеціально для БЦ

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ