Чому не всюди можуть штрафувати за ігнорування знаку «Зупинку заборонено»

8
35164
Загрузка...

Знак «Зупинку заборонено» доволі розповсюджений у містах і, зокрема, у Чернівцях. Але в силу певних обставин за його ігнорування далеко не завжди можуть штрафувати. І це варто знати.

 

Цій темі присвячений матеріал сайту police.cv.ua, який намагається проводити правову освітню роботу серед населення.

Певно, нікому не треба пояснювати, як виглядає і що означає дорожній знак 3.34 “Зупинку заборонено”. Один з найзнаменитіших і «улюблених» знаків серед водійського братства.

Що необхідно знати про цей знак кожному водієві, що необхідно знати про нього кожному поліцейському, і піде мова в сьогоднішній статті.

Перш за все, необхідно відзначити, що дорожні знаки не встановлюються просто так, тому, що хтось так захотів або комусь це вигідно. Розміщення знаків проводять дорожні комунальні служби за погодженням з відповідним правоохоронним органом. З недавнього часу, у нас в місті, з патрульної поліцією. Тому, якщо раптом, ви побачили, новий дорожній знак, який обмежує ваші можливості на дорозі, ви завжди можете звернутися з інформаційним запитом до відповідного державного органу, і з’ясувати його законність установки.

Тепер перейдемо безпосередньо, до самого знаку “Зупинку заборонено”.

У правилах дорожнього руху, в розділі №33 «Дорожні знаки», в п.3 «Заборонені знаки», написано наступне:

3.34 “Зупинку заборонено”. Забороняються зупинка и стоянка транспортних ЗАСОБІВ, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).

Начебто все зрозуміло і правильно. Зупинився в зоні дії знаку, отримуй мінус 250 грн з сімейного бюджету. Однак, не зовсім все так і правильно. Існує ряд умов, при яких знак 3.34 стає чинним і законним. Розглянемо все по порядку.

У правилах дорожнього руху, в п. 8.2 із позначкою 1 написано наступне:

«Дорожні знаки застосовуються відповідно до цих Правил и повинні ВІДПОВІДАТИ Вимогам національного стандарту»

Просто дуже мало водіїв замислювалися над цією пропозицією. Про який саме національний стандарт йдеться? Що там говориться і для чого це написано?

Все, виявляється, набагато простіше, ніж ви думаєте. Для систематизації установки дорожніх знаків, приведення їх до єдиного зразка, доведення основних вимог до них, в Україні існує ДСТУ 4100-2002. Відкривши його і уважно прочитавши п. 10.5.30 цього документа, ми дізнаємося, що:

У населених пунктах дорожні знаки 3.34-3.37 повинні застосовуватись з табличками 7.2.2-7.2.6, 7.4.1-7.4.7,7.5.1-7.5.6,7.18.

І далі:

Допускається застосовувати знак 3.34 разом з розміткою 1.4.

Іншими словами, кажучи, що в місті, знак 3.34, який встановлений без табличок «Зона дії знака» і біля якого немає жовтої лінії, не відповідає прийнятим правилам дорожнього руху і ДСТУ 4100-2002. А таких невідповідностей до 90% з усіх встановлених знаків 3.34 в нашому місті!

Дане невідповідність, яке допустили дорожні служби і недогледіли поліцейські, не виправдовує «бикуватого» водія, але і не дає морального і юридичного права поліції виписувати штрафи.

Звичайно, позначається, що реальної підготовки поліцейських, у нас в країні, не було. Якихось два-три місяці навчання, під час якого майбутнім поліцейським, крім «корони на голову», нічого не дали, витрачені в порожню. Але ми повинні завжди знати свої права і змушувати поліцію суворо дотримуватися законодавства України.

Безумовно, краще знати свої права і обов’язки, і також знати, де, за яких обставин і яким чином ви можете бути покарані за ті чи інші порушення, або ігнорування тих же обмежуючих чи регулюючих дорожніх знаків (у т.ч. таких, які не відповідають стандартам, тобто є не зовсім законними).

fakty.cv.ua

Нова поліція вже «засвітилась» у «СтопХам» (фото, відео)

***

Алло, поліція?! «Крутий» LEXUS їздить у Чернівцях на червоне світло! (відео)

***

У Чернівцях стартує Нова Поліція, що мають знати громадяни

***

Нова київська поліція “заохочує” чоловіків ставати правопорушниками (+Фото)

***

Відео підтверджує, що в керівництві буковинської поліції – посібник терористів

***

Екс-депутата, який їздить з номерним знаком «ЯЦН ПДР», таки оштрафували

***

Екс-депутат провокує нову поліцію номером «ЯЦН ПДР»

***

Чернівецька Фаст-фуд мережа анонсувала знижки полісменам

***

Брат Прем’єра Яценюка, спортсмени і Ко склали Присягу поліцейського (фото)

***

Загрузка...

8 КОМЕНТАРІ

 1. Дякуємо за цитування нашої статті.
  Обов’язково будемо старатися цитувати Вас.

  police.cv.ua
  Олександр Прилуцький

 2. А хіба знак не діє до першого перехрестя ? А інформаційний знак додається у тому випадку якщо обмежують тільки певний відрізок дороги

 3. За содержание статьи кто отвечает? Вы, как журналист хоть проверяете правдивость информации?

 4. Будь-який знак ПДР діє до перехрестя. Інмормаційний знак добавляється щоб змінити це базове правило коли необхідно обмежити тільки певну частину. Люди почитають такі статті і тільки більше на “гаманець” попадуть

 5. ДСТУ 4100-2014 року п. 10.5.30 У населених пунктах дорожні знаки 3.34-3.37 МОЖУТЬ застосовуватись з табличками 7.2.2-7.2.6, 7.4.1-7.4.7,7.5.1-7.5.6,7.18. Так що автор статті м’яко кажучи не правий

 6. зараз діє ДСТУ 4100:2014 а не ваш ДСТУ…. Виходячи з логіки автора можна нехтувати ПДР і їхати на червоний сигнал світлофора, який встановлено не по ДСТУ (на 5 см вище ніж має бути)…..

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ