У Чернівцях почали встановлювати “паркомати”, але запитання лишаються!

1
1457
Загрузка...

На паркувальних майданчиках Чернівців, почали з’являтися так звані «паркомати», прилади, для автоматичної оплати за послуги парковки на відповідних майданчиках. Чому досі в нашому місті стояв одинокий непримітний термінал на вулиці Зеленій (біля типографії), ми спробували розібратись ґрунтовніше. Нагадаємо, що два тижні тому чернівчани зареєстрували електронну петицію, щодо обладнання майданчиків для платного паркування цими апаратами та відео наглядом, для контролю за паркомісцями.  І їх таки почали встановлювати, ще один  термінал з’явився на вулиці Кафедральній, другий – на вулиці  Зеленій(біля центрального входу на ринок).

6151_213329855692644_2111332881503661754_nМушу зазначити, що будучи одним з авторів електронної петиції, здивувався таким збігом обставин, «електронна петиція – активне встановлення терміналів» і справедливості заради, поцікавився в Чернівецькій міській раді, чи не стало звернення громадян, каталізатором впровадження самостійної системи оплати.

«Відведені майданчики для платного паркування обов’язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менш як один автомат на 20 місць для паркування з обох боків уздовж проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та/або інформаційними знаками про можливість і порядок надання послуги “мобільне паркування”. («Правила паркування транспортних засобів», затверджені постановою Кабінету міністрів України № 1342 від 3 грудня 2009 р.)

«Ми звісно вдячні за те, що громадськість переймається цією проблематикою. Мусимо сказати, всі 23 майданчики, що згідно рішення виконкому Чернівецької  міської ради передані у використання 10 операторам паркування, мають бути обладнані паркувальними апаратами згідно правил паркування транспортних засобів. І реєстрація електронної петиції на сайті міської ради, маємо надію, допоможе змусити приватних підприємців виконувати свої обов’язки» – зазначає Василь Мартинюк, начальник відділу транспорту, зв’язку та енергетики управління комунального господарства департаменту житлово-комунального господарства міської ради. – Ті апарати, які встановленні в цьому місяці, це виконання своїх зобов’язань, оператором – “БУКОВИНАТРАНССЕРВІС”, тобто одиничний випадок. Ми ж зі своєї сторони, не стали очікувати, поки відповідна петиція набере потрібну кількість підписів і поінформували всіх переможців конкурсу, про обов’язок забезпечити паркувальні майданчики терміналами самообслуговування.»

Враховуючи слова Василя Михайловича, ми вирішили поспілкуватись із керівництвом, єдиного, як
виявилось, свідомого і прогресивного оператора паркування – ПП «Буковинатранссервіс».

10273524_209670899391873_4333105825921701088_n«Перший паркомат ми встановили, ще рік тому на вулиці Зеленій. Так це справа, не з дешевих. Вартість
першого автомату становить приблизно  42 тисячі гривень, ті що ми встановлюємо зараз поки, що не можу сказати, бо все залежатиме від остаточної домовленості із постачальником і кількості поставки. Чому почали інтенсивніше ставити їх, та от ми і розуміли, що рано чи пізно це питання постане, як у цій електронній петиції  та й владні структури, теж нагадують  про взяті на себе зобов’язання.» – каже Артур Іванович Венгер, один із засновників підприємства.

Чому ж інші не ставлять, якщо це обов’язок, вартість апаратів чи щось інше?

Це більше запитання до інших підприємців, думаю вони теж розглядають можливість облаштування стоянок, думаю питання у фінансах, бо ми, як приклад, в квартал справно сплачуємо до міського бюджету десь коло 43 тисяч гривень…. А податкове навантаження збоку держави – м’яко кажучи не маленьке, підприємці платять – 41 копійку з кожного метра квадратного парковки на добу! Нам довелось від деяких площадок відмовитись, бо навіть на сої кошти не виходили. А на це все ще й накладається невпевненість у завтрашньому дні, нема усталених «правил гри» між оператором та владою, сьогодні до нас нормальне ставлення, завтра влада зміниться і можуть змінитись стосунки, а так не має бути, а має бути захищеність , щоб вкладати кошти. Тут ще на перший план виходить свідомість водіїв, їхнє бажання оплачувати послуги паркування в паркоматі, саме тому ми на перехідний період лишаємо паркувальників, які даватимуть можливість сплачувати, як у них з отриманням чеку, так і в терміналі. Ми також за наявності коштів, закрити це питання на наших майданчиках, ще в цьому році. – зазначив пан Артур.

Поспілкувавшись із чиновниками і з підприємцями, приходить розуміння, що все базується на людському факторі. Влада на конкурсі надала у користування 10 операторам 23 паркувальні площадки із зобов’язаннями, згідно чинного законодавства, встановити відповідні апарати для сплати за послуги. І от серед цих 10, тільки один – хто виконує взяті на себе обов’язки!!! Чому так?!, що робити із іншими, а вже 2,5 роки пройшло із моменту рішення виконкому!

Між іншим, в Києві вже запустили систему оплати за паркування з мобільного телефону та багаторазовими картками.

Олександр Білоус, Fakty.cv.ua

Загрузка...

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ