Яценюк вирішив приєднати БДФЕУ до ЧНУ: реакція, дебати, опитування

5
2930
Степан Мельничук і Володимир Прядко
Загрузка...

«Як сніг серед літа» – приблизно так сприйняли у Буковинському державному фінансово-економічному університеті рішення Уряду (за підписом чернівецького Прем’єра Арсенія Яценюка) про приєднання цього вузу до Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

Нижче можна ознайомитися з текстом відповідного розпорядження.

Реакцію керівників цих двох вузів можна побачити у відео прямого ефіру, в якому взяли участь ректор ЧНУ Степан Мельничук та ректор БДФЕУ Володимир Прядко.

Останній назвав це корупційною дією, акцентуючи увагу, зокрема, на тому, що Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк є випускником Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, що ректор ЧНУ підтримує з ним і його батьком Петром Івановичем Яценюком (який багато років викладав на історичному факультеті) гарні стосунки.

Звісно, у тому, що у них гарні стосунки, нічого поганого немає. Але так зненацька приймати подібні рішення – теж дивно, напевно…

Володимир Прядко поводився на ефірі доволі емоційно, висловив чимало негативу на адресу Степана Мельничука та глави Уряду Арсенія Яценюка. І зазначив, що вони будуть боротися, страйкувати, відстоювати право зберігати БДФЕУ окремим вузом.

Регіональний координатор Громадського руху «Чесно» Андрій Кучуран на своїй сторінці у Facebook так висловився про це рішення та дебати ректорів:

«Краще і не придумаєш – ректори вирішують напряму питання.
В цьому випадку постає набагато глибша проблема української освіти і, як один із проявів – це перенасичення кадрів з вищою освітою. Можливо, це об*єднання/приєднання і на користь в майбутньому, але звичайно ж таким чином справи не робляться. Тут погоджусь з паном Прядком, що це по-свинськи, здійснювати такі реорганізації без попереднього обговорення хоча б на рівні ректоратів. Сподобалась також його прямота у думках, на відміну від пана Мельничука, який думав що режим “я нічого не знаю” це ідеальний вихід. Хоча в деяких моментах, любов Прядка до свого чада переходила на непрямі образи своїх колег з ЧНУ. З одного боку він не хотів мірятись хто в чому кращий, залишаючи в стороні рейтинги і дані, але потім одразу ж говорив, що БДФЕУ все ж таки кращий, аргументуючи це просто “бо я так думаю”.
Моя думка, що конкуренція це рушій прогресу і наявність декількох ВНЗ хороший фактор для цього. А оптимізація тоді має стосуватись кількость місць на ті чи інші спеціальності у вищій освіти та розвитком спеціалізованої освіти».

А ви що думаєте щодо цього приєднання?

Думка щодо об’єднання ЧНУ і БДФЕУ

Результати

Loading ... Loading ...

***

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 20 січня 2016 р. № 44-р

1 Погодитися з пропозицією Міністерства освіти і науки щодо реорганізації Буковинського державного фінансово-економічного університету шляхом приєднання до Чернівецького національного університету імені ЮріяФедьковича.

Реорганізацію здійснити в межах бюджетних призначень, передбачених зазначеному Міністерству для підготовки кадрів.

2 Взяти до відома, що студенти Буковинського державного фінансово-економічного університету продовжують навчання у Чернівецькому національному університеті імені ЮріяФедьковича.

 Прем’єр-міністр України  А. ЯЦЕНЮК

fakty.cv.ua

Загрузка...

5 КОМЕНТАРІ

  1. Ніхто поки що не відає, кому від об”єднання ЧНУ і БДФЕУ стане гірше або краще : студентам, викладачам, уряду, всій державі чи взагалі від цього нічого не поміняється. Адже за 25 років так званої Незалежності ні одна реформа не була проведена ні в освіті, ні в медицині, ні в інших галузях. Передчуття таке, що якщо їх розпочнуть запроваджувати, то хто зна чи доведуть до кінця. Як із запровадженням Болонської системи. На це теж потрібні кошти, сильний реформаторський склад уряду і т.д. Але якщо нічого не міняти – теж ні до чого доброго це не приведе. Бо вже велика частина нашої молоді прагне навчатись за кордоном, щоб мати не просто диплом про вищу освіту, але й високу кваліфікацію та престижну роботу в Європі. Ще за часів президенства Ющенка не раз велись дискусії про об”єднання вузів, який попереджав, що варто скорочувати їх кількість і об”єднуватись, щоб самозберегтися. Адже не секрет, що більшість спеціалістів з вищою освітою не можуть працевлаштуватись. А разом з тим – потрібних для держави спеціалістів – не вистачає, або підготовка їх далека від передових технологій, потреб виробництва і підприємств. Отже – безболісний метод для всієї держави – це не закриття, а об”єднання вузів, яке дасть можливість зберегти їх матеріально-технічну базу, наукові досягненя і кадровий потенціал. Для молоді важливо, щоб вони мали потрібні професії та заробітки для життя. Тому варто в державі укріплювати мережу сильних середніх спеціальних учбових закладів типу коледжів і ВПТУ. Право на освіту повинні мати всі, але не всі зможуть навчатись по держзамовленнях. Можливо, деякі фірми і кампанії будуть інвестувати підготовку спеціалістів потрібного їм профілю. Широкі переспективи залишаться для платних факультетів і вузів. До прикладу можна взяти медичні, зокрема стоматологічні професії. Медики не чекали, що для них все робитиме держава. Всі вчаться за свої власні кошти і постійно освоюють нові методики і медичні технології як в Україні так і за рубежем, хоч це їм теж дорого коштує. Найпростіші приклади обєднань учбових закладів в Чернівцях – це об”єдання педагогічного училища, медичного, музичного і культосвітнього. Позбулись від паралельних спеціальностей, змінили архаїчні профілі та предмети. Пережили складні організаційні моменти, дещо зменшилась зарплата викладачів, але заклади збереглись і без роботи ніхто не залишився. Щодо ЧНУ та БДФЕУ – теж знайдеться оптимальний варіант. Всі викладачі БДФЕУ бояться приєднання, хоча насправді – повинно відбутися об”єднання двох достатньо авторитетних і престижних вузів .

  2. Мені здається, для того ,щоб розпочати оптимізацію та реорганізацію навчальних закладів, потрібно конкретно перевірити компетентність та знання викладачів обох вузів, не забуваємо ,що Янукович теж був професором, але на жаль звання в нашій країні- це ще не показник знань,але досить часто, причина пихи та зневаги до студентів.Не забуваємо й про страшну корупцію, боротьба з якою майже не ведеться, особливо в навчальних закладах. Між іншим ,на жаль ,в ЧНУ часто цим грішать. Звичайно,я не говорю про всіх викладачів, є багато достойних людей та науковців.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ