Про Тетяну Михайлішину і банк «Надра»

5
2183
Тетяна і Віталій Михайлішини на конкурсі Міні світ краси України 2015. Фото: fakty.cv.ua
Загрузка...

Критичний матеріал про роль Віталія Михайлішина та його дружини Тетяни у діяльності місцевого відділення банку «Надра» викликав певний інтерес у мешканців Чернівців.

 

Нагадаємо, що у згаданому матеріалі (розміщений нижче) йшлося про те, що нібито Тетяну Михайлішину призначили директором регіонального відділення банку «Надра» за те, що чоловік Віталій взяв участь в усуненні з посади міського голови Миколи Федорука. І що на тій посаді п. Тетяна робила комунальним організаціям «пропозиції, від яких не можна було відмовлятися», – про перехід на обслуговування у банку «Надра» тощо.

Оскільки з власних джерел fakty.cv.ua відомо, що точно є міські бюджетні установи, які не перейшли в той період на обслуговування в «Надру» (і їх керівники підтверджують, що тиску ніякого на них не здійснювали з цією метою), виникли сумніви, наскільки правдивими є викладені у тому матеріалі «факти» (чи припущення?).

Зберігаючи нейтралітет та коректність, ми через соціальну мережу запропонували Тетяні Михайлішиній підтвердити або спростувати ті дані. На це п. Тетяна зауважила, що, на її думку, підписаний автор згаданого матеріалу не є реальною персоною, що це написав хтось «інкогніто» і підписався ім’ям чужим або неіснуючої людини, тому не вважає за потрібне на такі «анонімки» реагувати.

Ми спробували навести певні довідки, користуючись інформацією з відкритих джерел та від людей, яким fakty.cv.ua довіряють. І ось що нам наразі вдалося дізнатися.

Тетяна Михайлішина починала свій трудовий шлях в банківській сфері з посади касира в «Укрексімбанку» (по вул. Головній, в районі меблевої фабрики «Імпульс»). Приблизно через півтора року стала економістом цього відділення, а згодом і начальником відділення. На цій посаді попрацювала ще декілька років і пішла в декретну відпустку.

Після декретну вийшла на роботу в «Укрексімбанк», звідки у 2012 р. перейшла в банк «Надра» – на аналогічну посаду начальника відділення, на якій працювала і в «Укрексімбанку».

Директор стала восени 2013 року. За нашими даними, банківську справу знає добре, тому без особливих проблем пройшла передбачені співбесіди з членами та головою Правління банку «Надра».

З тієї посади пішла вдруге в декретну відпустку в травні 2014 р.

За наявними даними, на час переходу бюджетних організацій на обслуговування в банк «Надра» це було їм вигідно, оскільки обслуговувались за кращими умовами. Сума економії для підприємств, які перейшли (завдяки тому, що в інших банках комісія на зарахування на зарплатні картки була до 1%, а в банку «Надра» – 0%), становила приблизно 20 тис. грн.

За нашими даними, кошти, які залишились у власників карток та вкладників «Надри», на момент введення тимчасової адміністрації, були виплачені через Фонд гарантування, учасником якого був і банк «Надра». Залишки на рахунках юридичних осіб теж підлягають виплаті в порядку черги – за рахунок реалізації майна (тобто активів банку).

Ось це ті дані,які наразі вдалося отримати fakty.cv.ua.

Залишаємо право за п. Тетяною Михайлішиною та її чоловіком Віталієм. Які згадані в матеріалі, уточнити інформацію, яка стосується їх або справ, в яких вони обізнані. Так само чекаємо на інформацію від постраждалих від банку «Надра» вкладників (фізичних та юридичних осіб), і чи пов’язано це з роботою в банку конкретно Тетяни Михайлішиної.

fakty.cv.ua

***

Матеріал БукІнфо

«Шерше ля фам» по-черновицки

В начале этого лета результаты  правления бывшего секретаря горсовета Виталия Михайлишина повернулись для громады Черновцов неожиданным боком, вернее даже сказать, задом.

Напомню, что одним из бонусов Михайлишину за участие в свержении Федорука с мэрского кресла в 2011 году была должность директора регионального отделения банка «Надра» для его жены Татьяны. Владельцем этого банка является олигарх Дмитрий Фирташ, которого Михайлишин прославлял как мецената и благодетеля нашего города.

Но просто так даже кошки не родятся. Время показало, какой он на самом деле бессеребренник.

Желая любой ценой увеличить обороты банка своего господина Фирташа, Татьяна Михайлишина нашла простое, как дверь, решение: всем коммунальным предприятиям города поступило предложение, от которого нельзя было отказаться – это открытие счёта в банке «Надра».

Не желая попасть в немилость «мэру Виталику», коммунальщики безропотно последовали «рекомендациям» Татьяны Михайлишиной. Помнится, как знакомая бухгалтер мне жаловалась, как через короткое время после открытия счёта в «Надре» ей звонили и, мягко говоря, настоятельно «просили» увеличить обороты на этом счету, хотя их предприятию было гораздо удобнее обслуживаться в другом банке.

В начале февраля этого года банк продолжал принимать платежи на счёт предприятий, но пользоваться этими деньгами коммунальщики уже не могли. В «Надре» это пояснили временными трудностями из-за скачка доллара, спровоцировавшего панику вкладчиков.

Через некоторое время на звонок бухгалтера в «Надре» ответили, что бы она перезвонила после 8 июня. После этой даты на звонки уже больше никто не отвечал ни в Черновцах, ни в Киеве…Вернувшуюся из отпуска бухгалтера ждал неприятный «сюрприз» – банк «Надра» ликвидирован.

И если простые вкладчики ещё могут рассчитывать на компенсацию от государства из Фонда гарантирования вкладов физических лиц, то пострадавшим юрлицам такой радости не светит.

Слабым утешением может служить новость о том, что в связи с подозрениями руководства и владельцев банка «Надра» в доведении банка до фиктивного банкротства, генпрокуратура Украины начала досудебное расследование по факту присвоения работниками ликвидированного банка «Надра» за хищение имущества в особо крупных размерах.

Блог Олени Огородової на БукІнфо

Загрузка...

5 КОМЕНТАРІ

 1. Я керував комунальним підприємством з серпня 2011 по квітень 2013 р. Мені, як керівнику комунального підприємства, жодного разу не поступало пропозиції про перехід на осблуговування в “Надра” від “якої я не міг відмовитись”….

 2. а ви запитайте працівників газконтори котрі вже не там сьогодні а в приваті запитайте бюджетні установи а не напівприватну рекламу …

  • Будь ласка – висловлюйтесь! Але конкретно, а не анонімно і невідомо про що… Що заважає офіційним представникам організацій, які постраждали від тиску з ціллю їх переходу на обслуговування в Надра, сказати про це? Можна і в коментарях, можна і на fakty.cv@gmail.com, можна і відео-інтерв’ю записати.

  • Дмитре!
   Легко херойствувати анонімно…. І брехню розповсюджувати легко…
   Що ви маєте на увазі під “напівприватною”?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ