Відсутність Яценюка «перевернула» конференцію з енергозбереження у Чернівцях

3
1607
Загрузка...

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк мав відкрити підсумкову міжнародну конференцію «Енергоефективність у громадах» у рідних Чернівцях.

 

Річні підсумки проекту німецько-української співпраці GIZ «Енергоефективність у громадах» підбивають у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича під загальним гаслом: «МІСТО: ефективне управління через менеджмент ЕНЕРГІЇ».

У програмі річної конференції було передбачено, що відкривати захід мав випускник ЧНУ Арсеній Яценюк. Проте Прем’єр-міністр не зміг завітати на конференцію. Тож програма зазнала змін.

Спершу виступили «господарі», а вже потім інші учасники конференції (хоча й пізніше представники Чернівців теж виступали).

Місцеву владу в президії представляли мер Чернівців Олексій Каспрук та віце-губернатор Руслан Сенчук.

Олексій Павлович, який відзначається «сучасністю», навіть встигав по ходу конференції викладати фото та інформацію про захід у соціальній мережі.

Олексій Каспрук: «Перший заступник голови Держагентства з енергобереження Олексій Корчміт представляє програму державної підтримки енергоефективності. Ми не гірші за інші міста, багато робимо для цього. Одні з перших оголосили про дольову участь міста в заходах енергоефективності. Вже зараз на фінансування піде близько 30 будівель, мешканці яких спільно з містом готові економити тепло. Але Львів який фінансує відсотки по кредитам, вражає залученням фінансів під ці цілі з приватного сектору. Треба наздоганяти. Зима наближається. Підписали з держагентством меморандум про співпрацю. Завтра запропоную депутатам передбачити в бюджеті кошти на відшкодування відсотків по кредитам, які державні банки готові надавати населенню та ОСББ. Спільними зусиллями».

Серед присутніх були і інші посадовці з мерії. І не лише з Чернівецької. Приміром, мер Заставни Ярослав Цуркан теж долучився до конференції.

Віктор Гищук та Андрій Нечай
Віктор Гищук та Андрій Нечай

На конференції також був представлений інноваційний «зелений» проект енергонезалежного медичного центру. Ідея такого проекту належить головному лікарю медичної установи «Меднеан» Андрію Нечаю, а технічне обгрунтування і розрахунки виконував керівник компанії «INSERT innovation» Віктор Гищук (експерт з питань енергоефективності). Проект вже виготовлений у кресленнях і розрахунках. Медичний центр буде незалежним від традиційних енергоресурсів та використовуватиме природні джерела енергії, котрі доповнюватимуть одне одного (а саме: енергія сонця, вітру та грунтів). Цей проект,  якому немає аналогів в Україні, був представлений фахівцям та учасникам форуму «Енергоефективність в громадах».

 

Проект енергонезалежного медичного центру
Проект енергонезалежного медичного центру
Проект енергонезалежного медичного центру
Унікальність полягає і в тому, що сонячні батареї є елементом дизайну медичного центру

Згаданий експерт з питань енергоеефективності Віктор Гищук зауважив: «Метою конференції є обговорення впровадження енергоефективних заходів та створення системи муніципального енергоменеджменту в українських громадах. Захід проводиться в рамках проекту GIZ «Енергоефективність у громадах» під егідою Чернівецькою міської ради.

Приємно, що наше місто слідує прикладу Львова та співпрацює з міжнародними Європейськими програмами, котрі направлені на енергозбереження, розвиток міста та регіону! Чудово, що влада підтримує такі ініціативи».

Зовсім не формально брав участь у конференції і керівник Асоціації готельєрів Чернівців, директор готелю «Буковина» Андрій Брязкало: «Для нас, готельєрів, тема енергозбереження є надзвичайно актуальною. Як і для всіх мешканців, які зацікавлені у зменшенні витрат, пов’язаних з використанням енергії. Готелі стають тимчасовими домівками для великої кількості людей. Комунальні платежі суттєво впливають на формування ціни, а оскільки вартість комуналки «зашкалює», то й ціни на послуги готелів збільшуються. А це, у свою чергу, негативно впливає на привабливість міста, зокрема, для туристів. Нам дуже цікаві були проекти, в яких передбачена компенсація за вкладені кошти в енергозбереження (тобто коли повертають від 20 до 40%). Але на готелі це поки що не розповсюджується. Ми спілкувалися з організаторами на цю тему, сказали, що треба зачекати 5 років.

Щоби бути конкурентоспроможними на ринку готельних послуг, треба виходити на альтернативні джерела енергії. Тому Асоціація готельєрів Чернівців долучається до різних проектів, ідей щодо енергозбереження – як співорганізатори, партнери і т.п.».

Доречно згадати, що саме громадська організація «Альтернатива-Є» (Віктор Гищук) та Асоціація готельєрів Чернівців (Андрій Брязкало) є організаторами прем’єрного для Чернівців заходу «Hack4Energy – Хакатон енергетичної свободи», який відбудеться у столиці Буковини з 19 по 21 червня 2015 р. на вул. Героїв Майдану, 29 (2 поверх). Детальніше про це організатори пообіцяли розповісти fakty.cv.ua найближчим часом.

fakty.cv.ua

***

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО:

GIZ Конференція по енергозбереженню (Чернівці) 3.06.15 fakty.cv.ua

***

***

***

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ