Чернівецький вчений серед кращих у світі

0
1848
Загрузка...

Інформаційно-аналітичною системою “Бібліометрика української науки” складено рейтинг Топ 100 українських науковців. У десятку найкращих потрапив і наш земляк – Ангельський Олег В’ячеславович. Також до почесного списку потрапили і ще двоє колег Олега В’ячеславовича  –  вчений-оптики Ушенко Олександр Григорович та Ушенко Юрій Олександрович.
Інформаційно-аналітична система “Бібліометрика української науки” являє собою наукометричну надбудову над розпорошеними в середовищі Google Scholar бібліометричними профілями учених, які містять інформацію про публікаційну активність і цитованість їх праць.Загалом українською науковою спільнотою створено понад 5,5 тис. таких профілів.
Упорядкування проведено за h-індексом (h – кількість статей науковця, на які є посилання в понад h публікаціях), а в межах індексу за кількістю цитувань.

50

Повний список науковців України за даними “Бібліометрики української науки” див. за таким посиланням.

Довідка:

Олег В’ячеславович Ангельський (народився 5 травня 1957 року в селі Селятин Путильського району Чернівецької області) — український інженер-оптик. Доктор фізико-математичних наук (1991). Професор (1991). Академік АН ВШ України. Заслужений діяч науки і техніки України. Перший українець, що був нагороджений премією імені Галілео Галілея.

1979 року закінчив Чернівецький університет. У 1979–1982 рр. навчався в аспірантурі Чернівецького державного університету за спеціальністю «Оптика». З 1982 працює в Чернівецькому університеті — в 1984–1990 рр. — доцент кафедри кореляційної оптики; з 1987 р. — завідувач кафедри кореляційної оптики; з 1997 р. — декан інженерно-технічного факультету. У 1983 р. захистив кандидатську дисертацію в Інституті фізики Академії наук України. В 1990 р. захистив докторську дисертацію за спеціальністю «Оптика» в Саратовському державному університеті.

Сфера наукових інтересів: голографія, статистична та кореляційна оптика, оптична діагностика шорстких поверхонь. Автор понад 300 статей в рейтингових міжнародних журналах, автор і співавтор 6 монографій, опублікованих в США.

Член редакційних колегій Міжнародних наукових журналів: «Optica Applicata», «Journal of Optics A: Pure and Applied Optics», «Ukrainian Journal of Physical Optics»,«Journal of Holography and Speckle», «Open Optics Journal», «SPIE Reviews». Тематичний редактор журналу «Optoelectronics Review». Президент українського товариства «Pure and Applied Optics» («Чистої та прикладної оптики»). Ініціатор і організатор входження України до Європейського оптичного товариства з 2009 р.

  • Заслужений діяч науки і техніки України;
  • Дійсний член Американського оптичного товариства (OSA);
  • Дійсний член Європейського оптичного товариства (EOS Fellow);
  • Дійсний член Міжнародного товариства інженерів-оптиків (SPIE);
  • Дійсний член Інституту фізики Великобританії;
  • Привілейований фізик, вченого інституту фізики Великобританії;
  • Нагороджений медаллю ім. Рождественського Російського оптичного товариства;
  • Нагорода Ярослава Мудрого АН Вищої школи України (1996);
  • Нагороджений міжнародною премією Галілео Галілея (2007).

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ