Влада має забезпечити субсидії чи гідний рівень життя? (опитування)

0
877
Загрузка...

Чергова хвиля підняття комунальних тарифів та різке падіння платоспроможності населення призвела до того, що мільйони українців потребують субсидій.

Subsydii-shema-150424

За словами міністра соціальної політики та праці Павла Розенка, в Україні субсидій потребує близько 4 млн. сімей. Хоча реально, напевно, таким сімей більше, але не всі, які мають на це право, оформляють ті субсидії. У т.ч. через складні процедури, черги, відчуття приниження тощо.

Останнім часом все частіше можна почути від простих українців, що вони не чекають субсидій, а хочуть, щоби влада менше обкрадала народ, щоби вона забезпечувала роботящим людям гідний рівень життя, а тоді нікому ті субсидії не потрібні були б.

А ви як думаєте?

Завдання влади – забезпечувати субсидії чи гідний рівень життя?

Результати

Loading ... Loading ...

***

«Чудові враження» чернівчан від «щастя» у вигляді субсидій…

В тему

Субсидії отримують лише чверть українців з тих, які їх потребують

Близько 4 мільйонів українців потребують субсидії, проте одержує їх лише 1 мільйон. Про це в інтерв’ю DT.UA заявив міністр соціальної політики та праці Павло Розенко. “Теоретично, сьогодні право на субсидію повинні мати близько 2,5 млн українських сімей. А після підвищення цін на газ, за деякими нашими підрахунками, — близько 4 млн. Це люди, чиї доходи не дозволяють у повному обсязі нормально оплачувати житлово-комунальні послуги. При цьому, за статистикою, субсидіями користуються лише близько  1,1 млн сімей.”, – пояснив міністр Розенко. Згідно соцдослідженням, причин для цього декілька: люди не вірять владі, не вірять в ефективність системи субсидій; думають, що складно оформити субсидію через велику кількості бюрократичних процедур, воліючи або не заплатити, або обмежити себе в чомусь іншому. “Саме тому ми розглянули тему оформлення субсидій із найпершого кроку — людина має прийти в управління соцзахисту, вистояти чергу, інколи досить велику, залежно від регіону. У зв’язку з напливом переселенців, кризовими в цьому плані є Дніпропетровська, Харківська, Запорізька, Одеська області та місто Київ. Потрапивши нарешті в кабінет, людина отримує заяву на трьох сторінках і декларацію на п’яти, які необхідно заповнити. Наше завдання — прибрати зайві, штучні критерії, залишивши по сторінці декларації та заяви”, – розповів міністр. Критерій буде лише один – дохід сім’ї. При цьому мільйону людей, які вже отримують субсидії, вони будуть оформлені автоматично, згідно з постановою уряду. Нова система запрацює до 1 травня, оскільки перші рахунки з підвищеними тарифами прийдуть людям 10-15 травня. Основний наплив претендентів на субсидії очікується на початку наступного опалювального сезону. Саме з цього моменту буде виділена основна частина фінансування.

dt.ua

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ