Відео: Чернівецькі активісти самотужки облаштовують бомбосховища

0
514
Загрузка...

У Чернівцях громадські активісти взялись відновлювати бомбосховища – виносять сміття, штукатурять стіни, очищують систему фільтрації. До роботи залучили також місцевих студентів і спортсменів. Усе роблять за власний рахунок. 

Потріскані стіни, не робочі санвузли, обгоріла електропроводка. Такий вигляд має чи не кожне бомбосховище у Чернівцях – каже громадський активіст Сергій Качмарський. Він зголосився провести для нас екскурсію укриттями.
Тож не чекаючи допомоги від влади, активісти взялися самотужки відновлювати бомбосховища. Ось це – на вулиці Івасюка – років з 20 ніхто не ремонтував. Півтори тонни сміття волонтери вже вивезли.

“Сьогодні вже ми третій день тут працюємо і допомагаємо розчищати, виносити сміття – чим можемо”, – розповідає студентка Марія Жиряда.

В жалюгідному стані тут усе. В цих металевих діжках мала б зберігатися питна вода. Однак крани вже давно пересохли, а труби поржавіли. З найважчою роботою вже впорались, кажуть активісти. Тепер планують побілити стіни й встановити по периметру сховища дерев’яні лавки. Підрахували: на все потрібно щонайменше 20 тисяч гривень. В мерії обіцяють допомогти. У майбутньому.

“Крім інвентаризації цих захисних споруд, яка проводилась, більше ніяких робіт не виконувалося раніше. Ми будемо працювати в цьому напрямку”, – запевняє директор департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради Сергій Погорений.

Відновлювальні роботи активісти планують закінчити за тиждень-другий. у випадку надзвичайної ситуації в цьому укритті зможуть вміститися понад півтисячі людей.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ