Геннадій Москаль: Януковича-молодшого розшукують… автомобілісти України

1
874
Загрузка...

Голова Луганської облдержадміністрації Геннадій Москаль 12.12.14 дав прес-конференцію в Чернівцях.

 

З чернівецькими журналістами буковинський губернатор Луганщини спілкувався як президент автомобільного клубу «Буковина». У прес-конференції взяли участь також Чернівецький міський голова Олексій Каспрук та віце-президент АК «Буковина» Іван Мельничук.

Попри те, що Іван Георгійович одразу наголосив на тому, що тема спілкування – спортивна, обминути «луганську тему» не вдалося.

Геннадій Геннадійович повідомив, що цього року «головну ялинку» для Луганщини привезли звідти ж, звідки й «головна ялинка країни» 2014/15 (з Рахівського району Закарпаття). Зазначив, що свято для дітей – це святе, тому проблеми проблемами, а гарна ялинка для луганських дітей має бути. На неї, до слова, бюджетні кошти не витрачають – все за спонсорські (у т.ч. одного народного депутата). Ще він розповів, що на зимові свята на Буковині будуть приймати діток з Луганщини.

Голова Луганської ОДА зазначив, що там незрівняно більша територія нині під контролем України, і що окупована територія не зможе себе прогодувати – там вже є серйозні проблеми з продуктами.

п. Москаля запитали, коли, на його думку, і чи можна було б в перспективі проводити на Луганщині змагання з автоспорту на кшталт тих, які відбуваються на Буковині. На що Геннадій Геннадійович зауважив, що там рівнина, і таких трас, як на Буковині, там немає. Проте автоклуб «Буковина» має намір забезпечити за свої кошти участь луганських автогонщиків у змаганнях в Чернівецькій області.

На запитання, чи можна було б спортивні автомобілі, які вже не годяться для змагань високого рівня, відремонтувати і відправити військовим в АТО, Геннадій Геннадійович пояснив, що це специфічна техніка, яка для таких цілей не підходить. «Хіба що на таран на них йти, – пожартував він. – Інша справа, що ми могли би допомагати в навчанні наших військових водіїв».

Зайшла мова, звісно, і про міжнародне ралі «Ялта», яке у 2015 році через відомі проблеми в Криму відбудеться у Чернівецькій області, на чому декілька разів свого часу вже наголошував Євген Червоненко. Геннадій Геннадійович підтвердив, що ралі «Ялта» змінить «прописку». І зауважив, що буковинські траси не гірші за кримські, а за певними параметрами – навіть кращі.

Ще Геннадій Геннадійович розповів про проблеми у Федерації автоспорту України, яку очолював Янукович-молодший – Віктор Вікторович. Тепер, мовляв, він «пропав», а у федерації купа проблем через «такого» президента.

Мер Чернівців Олексій Каспрук підкреслив, що міська влада й надалі буде по мірі можливостей допомагати в організації змагань з автомобільного спорту, адже це, зокрема, піднімає імідж міста і позитивно впливає на залучення туристів.
Під час церемонії нагородження теж не обійшлося без розмов про Луганщину. Багато хто зауважував, що гордиться таким земляком, як Геннадій Москаль, який в такий непростий період взяв на свої плечі таку важку ділянку роботи. Коли президент автоклубу «Буковина» подарували з нагоди дня народження (яке він відзначив напередодні) цікавий макет машини із «приміткою», що вона, мовляв, відкрита в знак того, що ці військові проблеми в Україні якнайшвидше мають закінчитися і, відповідно, їздити можна буде всюди вільно і на таких авто, у т.ч. на території нині самопроголошеної ЛНР, якою управляє буковинець з Кельменців Ігор Плотницький, Геннадій Геннадійович, покрутивши подарунок в руках, пожартував, що може відправити машину землякові, але прилаштувавши до неї якийсь динаміт.

Оператор ОДТРК «Буковина» Віталій Мельницький
Оператор ОДТРК «Буковина» Віталій Мельницький

У неофіційній частині заходу багато цікавого в контексті луганських проблем розповів і Іван Мельничук. Зокрема, Іван Георгійович розказав про поїздку на «передову» (разом із знімальною групою телеканалу «Буковина»), як потрапили під обстріл, як наші земляки-військові допомогли з амуніцією на час перебування у небезпечній зоні і таке інше. До слова, оператор Віталій Мельницький, який їздив з Мельничуком в «гарячі точки», теж отримав нагороду від автоклубу «Буковина». Тепер клуб завершує збір чергової партії допомоги для луганчан, яку планують відвезти наступного тижня (саме простим луганчанам, зокрема діткам, бо військових, як зазначає Іван Георгійович, вже більш-менш забезпечують, у т.ч. волонтери). І цього разу поїхати на Луганщину вже «напросилися» три телеканали – «Буковина», «Чернівці» і ТВА.

Антоніна ХОДОРКО, Георгій МАЗУРАШУ, fakty.cv.ua

Фото урочистості (у т.ч. нагородження) можна переглянути тут:

***

Фото: Москаль приїхав з Луганщини і «загнав у фарбу» мера Чернівців

***

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО (прес-конференція)

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ