У Чернівцях підписали угоду з Московським інститутом-організатором маршу Миру

0
156
Загрузка...

У складний період розвитку Української та Російської держави, агресії Кремля проти українського народу, важливо зберегти мир і не допустити поширення війни.

Якщо політики не можуть домовитись про припинення бойових дій, протиріч та розвитку антагонізму, то цим повинні зайнятися представники громадянського суспільства та науковці. Саме з цих слів, в ході проведення VIII Міжнародної наукової конференції «Актуальні проблеми зовнішньої політики України», розпочалось підписання Угоди про партнерство і співробітництво між Інститутом політичних і геополітичних досліджень (Чернівці, Україна) та Інститутом сучасних гуманітарних досліджень (Москва, Російська Федерація). Сторони домовились про використання наукового і громадського потенціалу обох організацій для забезпечення об’єктивного висвітлення подій, які мають місце в обох країнах, залучення широкого кола експертів, науковців, представників громадського сектору до обговорення та врегулювання українсько-російських протиріч, недопущення розвитку конфлікту, розробки і реалізації стратегії розвитку України, Росії та всього Східноєвропейського регіону, налагодження тісної співпраці обох країн з Європейським та Світовим Співтовариством.

Директор Інституту політичних і геополітичних досліджень к. політ. н. Сергій Бостан відзначив: «В цей складний час для обох країн надзвичайно важливо шукати будь-які шляхи, які дозволять уникнути військового протистояння. Не можна дозволити Кремлю розпалити ворожнечу між українським та російським народами. Ми повинні добитись порозуміння, зберегти мир для майбутніх поколінь. Так як зараз українці продовжують виборювати власну свободу і незалежність, так само це чекає і росіян, яким, я сподіваюсь, теж вдасться побороти режим». Президент Інституту сучасних гуманітарних досліджень проф. Андрій Мельков наголосив, що далеко не всі люди в Росії підтримують політику російської влади проти України, і свідченням цього стали марші миру в Москві та інших містах країни, тому важливо не втратити тісні зв’язки між нашими братніми народами та спільно боротись за нашу свободу, незалежність і майбутнє.

Основними сферами співпраці в рамках угоди сторони відзначили галузь гуманітарної науки, освіти та культури.

fakty.cv.ua

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ